Meediakaja

Meediakaja RSS

Kultuur.err.ee: "Paavo Piik: sõnavõtt iseendana nõuab näitlejalt julgust"

13. august 2015
Täna möödub 50 aastat Tallinna Linnateatri asutamisest. Homme algaval Arvamusfestivalil avab linnateater oma ala. Tallinna Linnateatri lavastaja-dramaturg Paavo Piik rääkis "Vikerhommikus" lähemalt, mis linnateatril festivalil plaanis on. 

Piik sõnas, et linnaateatrit nähakse pigem teatrina, mis tegeleb igavikuliste teemadega.
"Meil on kolmandat aastat suurem punt noori, kes on kodanikuna aktiivsed – mõelgem kasvõi Henrik Kalmeti peale. Kuidagi on küpsenud see idee, et võiks ridadae vahele peitmise asemel ka midagi otse välja ütlevat teha ja rääkida vabalt teemadel, mis meid nii teatrikunstnikena kui ka kodanikena kõige rohkem puudutavad," rääkis Piik. 
 
Ta lisas, et näitlejatel on võib-olla isegi raskem sõna võtta kui tavalistel inimestel, ollakse ju harjutud end rolli, maski taha varjama ja iseendana sõna võtt on vahel kõige valulikum.
"See nõuab päris palju julgust, kui sa oled juba tuntud nägu, võtta sõna iseendana ja seda me väga toetame ja julgustame nii oma teatri sees kui ka laiemalt," sõnas ta. 
 
Laupäeva hommikul kell 10.30 võtavad linnateatri näitlejad Arvamusfestivalil ette olulisemad hetkeuudised ja kommenteerivad kuumemaid teemasid sotsiaalmeedias.
"Tuleme tugevalt uudisteturule sisse oma uue formaadiga. Kavatseme lasta näitlejatel teha hommikune äratus uudiste seltsis. Inimesed, kes tulevad sinna pärast rasket reedest arutelupäeva, saaksid laupäeva hommikul uuele päevale stardi," tutvustas Piik.
Edasi toob linnateatri ala arutelud teemadel "Kultuurialkohol. Alkoholikultuur", "Sotsiaalne vastutus for dummies", "Eesti teater: traditsioonide hoidja või muutuste eestvedaja?".