Meediakaja

Meediakaja RSS

ETV "Aktuaalne kaamera": "Vene Teatri ja linnateatri näitlejad ühinevad täna etenduses "Teisest silmapilgust""

27. aprill 2016
(kirjuta siia sissejuhatus) Täna, traagilise pronksiöö üheksandal aastapäeval jõudis publiku ette Tallinna Linnateatri ja Vene Teatri kaks aastat kestnud ühisprojekt "Teisest silmapilgust", mis püüab teatri vahenditega vähendada lõhet Tallinna Eesti ja Vene kogukondade vahel. Lavastajate Paavo Piigi ja Mari-Liis Lille juhitud projekti esimese sammuna üritasid ühist keelt leida teatritegijad ise, harjutades koos eesti ja vene keelt ja õppides tundma üksteise kultuuri. Üks projekti osalistest, Vene Teatri näitleja Aleksandr Žilenko tuli Eestisse vaid neli ja pool aastat tagasi, vahendas "Aktuaalne kaamera". 

"Saša puhul tema on ainsana neist näitlejaist sündinud Venemaal ja ta on tulnud pärast teatrikooli lõpetamist siia tööle ja tema ei osanud eesti keelt kui ta tuli siia," tõdes Piik.
Žilenko esimene kokkupuude eesti kultuuriga oli Ilmar Raagi linateos. " Kui ma Venemaal elasin nägin filmi "Klass", ma ei olnud kuulnud enne Eestist peaaegu mitte midagi," tõdes mees, kes lisas, et pani Eestis tähele, kuidas Vene Teater on eestikleelsest keskkonnast kaugenenud. 
 
"Ja tegelikult ei ole see probleem ainult vene vaataja punktist, see on probleem ka Eesti teatri puhul, et me väga tihti ei satu Vene Teatrisse, kuigi seal on väga palju huvitavat vaadata ja võib-olla suhtlust on liiga vähe teatrimaailmade vahel, kuigi kunst võiks olla miski asi, mis ühendaks," lisas Piik.

Kas ja millist vilja teatrite lõimumisprojekt kannab, hakkab selguma Lasnamäel Lindakivi keskuses toimuvate etenduste käigus. 

Vaata videolõiku siit