Meediakaja

Meediakaja RSS

ETV AK kultuuriuudised: "Linnateater andis välja teatriraamatu "Olla!""

3. september 2015
Tallinna Linnateater andis juubelihooaja puhul välja teatriraamatu pealkirjaga "Olla!", mis on vihje 50 aasta eest Noorsooteatri asutamisel toimunud teatri nime avalikule konkursile, kust trupile meeldis kõige rohkem just „Olla“. Kogumiku alapealkiri on "50 mälestust ja mälestuste mälestust". Raamatu koostaja, teatriuurija Pille-Riin Purje, on kogunud raamatusse lood ligemale sajast Noorsoo- ja Linnateatris tehtud lavastusest. Kokku on poole sajandi jooksul lavale jõudnud aga üle 400 nimetuse. 

"Mulle meeldis mängida niisuguste asjadega, kui üht näidendit on lavastatud läbi teatri ajaloo. Näiteks on seal neli "Hamletit": Panso, Nüganen, Komissarov ja Võigemast on "Hamletit" lavastanud. Need on siis pandud ühte peatükki ja nendega mängitud või nagu Tammsaare peatükkides, kus on kolm korda lavastatud "Tõe ja õiguse" kolmandat osa," ütles Purje "Aktuaalse kaamera" kultuuriuudistele. 
 
Autor loodab, et raamat pakub huvi nii erialainimestele kui ka kõigile teistele, kel emotsionaalne side Linnateatriga ning kelle oma mälestused hakkavad kirjapandule kaasa kumisema.

"Ma väga loodan, et selles raamatus on emotsioonide ja arhiividokumentide tasakaal, et seal on mõlemaid, minu subjektiivseid muljeid ja seal on seda, mida on teatrikriitikud läbi aegade öelnud, või teatritegijad ise. Mitte selle raamatu jaoks speatsiaalselt, vaid see on siis teadlikult välja otsitud ajalehtede väljalõigetest, teatri- ja muusikamuuseumist ja minu enda mälusopist," lisas Purje. 
 
Linnateatrile on "Olla!" juba üheteiskümnes väljaantud raamat ja seda esitletakse homme Teatrisõprade klubis. 

Vaata videolõiku siit