Sündmused

Sündmused RSS

Vabatahtlike massid ja pürotehnika

26. mai 2008

Tuul tuhises ja tuuseldas Vargamäe põlde. Eile hommikul kogunesid kümned vabatahtlikud „Wargamäe Wabariigi” mänguplatsile. Naised ja mehed ja lapsed. Teatri kostüümi- ja õmblustöökoda mõõdistas kõik inimesed üle, et neist saaksid linnakodanikud ja töölised ja maarahvas. Eemalt tõusis tolmu ning kohale kappasid hobused. Siis sai kõiki pildistatud ja proov võis alata.


Massid liikusid põllu peal. Lavastaja Elmo Nüganen andis ruuporisse käsklusi ning jooksis järgneva kolme tunni jooksul vähemalt 10 kilomeetrit edasi-tagasi mööda põlde. Kehastati revolutsionääre, töölisi ning sõdureid. Hobused kappasid ning ajasid rahvast laiali. Valitses tuuline ning teatraalne meeleolu.


Lõunaks söödi suppi ning mannavahtu. Siis lahkusid vabatahtlikud.


Kui sa oled mees ja sooviksid veel lavastusest osa võtta, siis on veel viimane võimalus. Avalda soovi meiliaadressil s.bergstrom@linnateater.ee.Pärastlõuna oli pürotehnika päralt. Meie sõbrad „Rufist” lasid tossu ning korraldasid plahvatusi. Õhus levis kirbe revolutsiooni lõhn. Üks auto vurises mööda. Meil on lavakujunduses suur osa ristidest kalmistul. Ja siis fantaseerisime, kuidas autojuht helistab päästekeskusesse ning teatab, et Vargamäe surnuaed põleb... Ja oligi otsas esimene proovinädal Vargamäel.