Sündmused

Sündmused RSS

Uus aasta ja mis ootab ees

21. jaanuar 2009

Uus aasta on juba pea terve kuu teatrit näinud. Juba on proovisaalides kahed proovid ning kohe lisandub kolmaski. Märtsikuus on oodata kahte esietendust. Hobuveskis lavastab Margus Prangel (Eesti Draamateater) lugu pealkirjaga "Vana tango" ning märtsi teises pooles saab Taevalaval Priit Võigemasti juhendamisel valmis "Hecuba pärast". Lavastuste tutvustused on juba kodulehel väljas.

Samuti saab hoo sisse Linnateatri Teatrisõprade Klubi. Eelmisel aastal tegime algust Voldemar Panso sünnipäeva ajal. Näitlejad lugesid Panso raamatut "Portreed minus ja minu ümber" ning teatriteadlane Lea Tormis rääkis tausta. Lisaks vaatasime ka ETV arhiivist telesaadet Panso kohta. Kõik, kes kohal, olid väga rahul.

Juba 31. jaanuaril koguneme uuesti, et teha kummardus Eesti heliloojale Mart Saarele. Teatrisõprade Klubi eesmärk on korraldada mõnusaid pärastlõunaid näitlejate ja teatripubliku seltsis. Pileti oleme teinud ka võimalikult odava. "Hüpassaare hüvanguks" raames plaanime koguda annetusi Mart Saare Hüpassaares asuvale majamuuseumile. Seda enam, et lisaks innovatsiooni aastale on käimas ka muuseumi aasta!

Olgu teatris alati tore!