Sündmused

Sündmused RSS

Teatrisõprade klubi esitleb: Karutapja

19. jaanuar 2011

1. veebruaril kell 16.00 avame taas Teatrisõprade klubi uksed ja kutsume teid Tartu rahu eelõhtul mõtlema ning meenutama, kuidas rahu saavutati.

Seekord keskendume oma lõunanaabritele lätlastele ja nendega ühiselt peetud Landesveeri sõjale. Ega me ülearu palju oma naabritest tea, kuid kunagi olid Eesti ja Läti sidemed tihedamad, eriti hariduslikus plaanis. Näiteks kuulsas Janis Cimze (1814–1881) seminaris Valkas õppis sada eestlast, kes said seal väga hea muusikalise hariduse, niisiis võime julgelt öelda, et „nende tehtud“ oli meie esimene laulupidu 1869.
Ligi sada viiskümmend eesti meest sai Karutapja ordeni. „Karutapja“, läti keeles „Lāčplēsis“, on lätlaste rahvuskangelane samanimelisest eeposest.

Oleme külla kutsunud ajaloolase, Viljandi muuseumi direktori Jaak Pihlaku, kes tutvustab oma raamatut "KARUTAPJAD JA VABADUSE RISTI VENNAD“ ning räägib nii Karutapja ordenist kui ka Landesveeri sõjast.

Vaatame fotosid, tekste loevad Tallinna Linnateatri näitlejad.

Pilet: 2 € (müügil Linnateatri kassas, ka tund enne algust)
Teatrisõprade klubi on Linnateatris olev “klubiruum”, mis asub Lai tn 23Tartu rahu eelõhtul räägib ajaloolane Jaak Pihlak Karutapja ordenist ja Landesveeri sõjast.