Sündmused

Sündmused RSS

Tallinna Illustratsioonitriennaali näitus Kaminasaalis

8. november 2013
5.-30. novembrini on Tallinna Linnateatri kaminasaalis avatud Tallinna IV Illustratsioonitriennaali "Pildi jõud" raames vene kunstniku Vera Pavlova näitus.  

Vera Pavlova sündis 1. jaanuaril 1952 Lõuna-Siberis Tšita oblastis ohvitseri perekonnas. Isa oli pärit Leningradist ja sinna igatses ka Vera. Aastal 1977 lõpetas Vera edukalt õpingud Muhhina nimelises kõrgkoolis ja sukeldus aktiivselt kunstiellu, osaledes näitustel ja otsides oma teed. 

Vera Pavlova pole kunagi kuulunud ühtegi kunstirühmitusse, liitunud ühegi suuna või sõpruskonnaga. Ta on katsetaja ja eksperimenteerija. Teda erutavad probleemid on küll traditsioonilised (ruum, valgus, värv, süžee), kuid see, kuidas tema neid lahendab, on ootamatu ja isemoodi, imeline ja temale ainuomane. Kunstnikku iseloomustavad vene kultuuri ja ajaloo sügav tundmine, anne, töökus ja põhjalikkus. Olles saavutanud akvarellitehnikas uskumatu virtuoossuse, tegi ta oma loomingus järsu pöörde, hakates tegelema akrüülmaaliga. Ta ei rahuldu kunagi saavutatuga, alati on ta kusagile teel, otsides midagi uut.    

Tallinna Illustratsioonitriennaali viivad läbi Eesti Rahvusraamatukogu, Eesti Kujundusgraafikute Liit, Rahvusvahelise Noorsookirjanduse Nõukogu Eesti Osakond ja Eesti Lastekirjanduse Keskus. 
 
Triennaalile kutsutakse osalema Läänemeremaade – Eesti, Läti, Leedu, Saksamaa, Venemaa, Poola, Soome, Rootsi, Norra ja Taani raamatukunstnikke.  

„Tee hea kunsti juurde on pikk, seega tuleb alustada varakult. Raamatus saavad kokku kaks eri kunstiliiki – kirjandus ja kujunduskunst. Lasteraamatus liitub siia veel kolmas – illustratsioonikunst. Just pilt raamatus on see, mis toob lapse raamatu juurde ja mis paneb ta lugema,“ ütleb üks triennaali initsiaatoreid ja peamisi korraldajaid kunstnik Viive Noor.