Sündmused

Sündmused RSS

Norra jazzmuusiku Stian Westerhusi sooloetendus Hobuveskis

24. august 2011

13. septembril kell 19 esineb Hobuveskis Norra eksperimentaaljazzi esikitarrist Stian Westerhus. Kontsert avab ka Viljandi Kitarrifestivali, mis Euroopa kultuuripealinna aasta puhul pakub põnevaid muusikaelamusi esmakordselt Tallinnas.

Westerhusi unikaalne helikeel ja kompromissitu lähenemine muusikale on muutnud ta noorema põlvkonna üheks nõutumaks improsuuna sooloesinejaks maailmas. Westerhusi põhjamaisele tagasihoidlikkusele on kontrastiks tema kordumatud live-showd, kus punkarit meenutav kitarrist oma efektipedaalide ja instrumendi abiga loob müra, mis on oskuslikult seatud isikupärasteks meloodiateks ja kordumatuteks kõlamaastikeks. See on kui etendus, kus helide ja valguse maailm muutub terviklikuks jutustuseks.

Rune Grammofoni artistina on Westerhus avaldanud kaks sooloplaati. Neist viimane „Pitch Black Star Spangled“ leidis koha muusikaväljaannete 2010. a parimate sooloplaatide rivis. “„Pitch Black Star Spangled“ on album, mis annab täielikult uue definitsiooni sooloplaadi kontseptsioonile. Westerhusi meloodiad on isikupärase ja ainulaadse käekirjaga, erinedes kõigest, mida olete harjunud kuulma,“ kiidab maailma suurima jazziväljaande AllAboutJazz.com´i toimetaja John Kelman.

BBC Radio 3 „Late Junction“ saate produtsendi Fiona Talkingtoni sõnul ühendab Westerhus hiilgava tehnilise oskuse ja harva esineva loovusliku südikuse ning visiooni. “Tema muusika on inspireeriv nii publikule kui ka laiemalt kogu kaasaaegse muusika tulevikule.“

Lisaks soolokarjäärile mängib Westerhus erinevates kooslustes nagu Puma ja Monolithic. Westerhus kuulub ka Norra ühe mainekama trompetisti ja jazziuuendaja Nils Petter Molvaeri trio põhikoosseisu ning annab kontserte Norra jazzi esileedi vokalist Sidsel Endreseniga. Tema koostööpartnerite seas on Trondheim Jazz Orchestra, Crimetime Orchestra, Jaga Jazzist, Maja Ratkje, Mats Gustafsson, Paal Nilssen-Love, Terje Isungset.

Westerhusi improviseerija annet ja karismaatilisust esinejana on tunnustanud maailma juhtivad jazziväljaanded. Viimastel aastatel on Westerhus pälvinud mainekaid jazziauhindu, sh BBC „Innovation in Jazz“ auhinna.

Pilet 10 EUR
13. septembril kell 19 esineb Hobuveskis Norra eksperimentaaljazzi esikitarrist Stian Westerhus. Westerhusi unikaalne helikeel ja kompromissitu lähenemine muusikale on muutnud ta noorema põlvkonna üheks nõutumaks improsuuna sooloesinejaks maailmas.