Sündmused

Sündmused RSS

Mis siin toimub ehk eile ja täna

30. mai 2008

Eile: Täna puhub Vargamäe põldudel kerge tuul. Õhtune proov. Laval on revolutsionäärid, kes rüüstavad mõisat. Rakvere teatri näitleja Volli Käro kehastab mõisnikku. Mets kajab "purjus" revolutsionääride joobnud hõigetest. Päike põletab põski.

Lavameistrid on terve päeva kokku kruvinud heinarõukude aluseid, sest et ülehomme on oodata suuremat rahvahulka teatrist, kes tulevad talgutele. Talgute käigus saavad rõugud heina ka peale. Linde on jaburalt palju. Ja maavaikus.

Täna: Tuul on veidi tugevam. Eile õhtul vahetusid jälle näitlejad. Osad sõitsid pealinna, teised naasesid. proovid käivad hommikust õhtuni. Ootame homseid talguid ning teisipäevasi vabatahtlikke ja kolmapäevasi hobuseid. Mõtetesse hakkab selguma klaar tunne. Maaõhk paitab meelekohti ning linnud kõrvu. Täna on mänguplatsil proovis külalisnäitlejatest Mari Lill Eesti Draamateatrist, kes kehastab Kristi ema ning Arvo Raimo Ugala teatrist. Tema mängida on Kristi isa roll. Homme saabub siia kogu Vargamäe perekond. Tõnu Kark Vana Andresena ning Nukuteatri Noortestuudiost Liine ja Antsu osatäitjad. Samal ajal käib tihe töö teiste lavade juures. Valgusmeistrid suunasid täna viimaseid prožektoreid lavastuse "Tõde ja õigus. Teine osa" mängukohas Kukenoosi viljakuivatis. Puutöökoda rassib "Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4." lava kallal. "Wargamäe Wabariigi" esietenduseni on täpselt kaks nädalat ja 4 tundi.