Sündmused

Sündmused RSS

Me jõudsime Vargamäe lähistele. Algasid väliproovid.

20. mai 2008

Siin on nii vaikne. Vaid vaasist on kosta kullerkuppude janunevat sahinat. Linnud lauluavad väljas vahet pidamata ning tuul kohistab puude lehti. Teise päeva õhtu Rummusaares, kuhu eile suure hurraaga kolis "Wargamäe Wabariigi" trupp. Eilne hommik algas lipuheiskamisega ning kõnedega. Teatridirektor Raivo Põldmaa ja Albu vallavanem Kalju Kertsmik soovisid jõudu ja jaksu. Siis jaguneti tubadesse ning januneti proovi järele. Ennelõunal külastati mänguplatse. Vaadati seda, kui suur hulk tööd on ära tehtud ning kui suur hulk on veel ees. Siis lõunasöök ning pärastlõunane lugemisproov. Arutleti revolutsiooni ning inimtüüpide üle. Õhtul tervitas väsinud teatriperet saun.

Tänane hommik algas mannapudru ning moosiga ja lugemisprooviga. Siis veel korra mänguplatsile. Kuulasime, mismoodi kõlab põllu peal hääl ning kus on hea rääkimise koht, et viimanegi sõna publikuni jõuaks. Paninme paika lavakujunduse kaugusi ning kuulasime metsa kaja. Pärastlõunat tegelesime tekstiga. Veel hetkelgi on õhtupäikese valgel terrassil lavastaja ja mõned näitlejad, kes romaan käes teevad tekstiraamatusse parandusi ning muudatusi.

Nüüd on teise päeva õhtu ja väsimus rammestab konte. Õhtusesse kultuuriprogrammi kuulus ühepajatoit ning kaks teatrisaadet lindilt. Välised sportmängud ka. Rühime aga hooga edasi.