Sündmused

Sündmused RSS

Linnateatris kirjutatakse näidendikuu raames kettnäidendit

9. oktoober 2014
Eesti Teatri Agentuur, mis tähistab oktoobris oma 20. tegevusaastat, on kuulutanud oktoobri Eesti näidendi kuuks. Linnateatris toimub sel puhul 25. oktoobril avalik kettnäidendi kirjutamine, milles osalevad viis autorit – Andrus Kivirähk, Urmas Lennuk, Mehis Pihla, Kristiina Jalasto ja Paavo Piik.

Mis on kettnäidend? See tähendab, et igal näitekirjanikul on tund aega, et kirjutada valmis oma stseen, seejärel võtab teatepulga üle järgmine. 

Kell 11 alustab Andrus Kivirähk,  kell 12 Mehis Pihla,  kell 13 Paavo Piik, kell 14 Kristiina Jalasto ning  kell 15 Urmas Lennuk.

Tulemusena valmib õhtuks niisiis viie autori kirjutatud näidend. Autori arvutiekraanil toimuvat kuvatakse osalejate jaoks suurele ekraanile. Päev lõpeb kohapeal valminud teksti ettelugemisega Linnateatri näitlejate poolt. Sündmus on tasuta ja kõigile huvilistele avatud. 

Kettnäidendi kirjutamise eesmärgiks on pakkuda dramaturgiahuvilisele võimalust jälgida näitekirjaniku loomeprotsessi ning võrrelda erinevaid kirjutamisstiile ja –tehnikaid, samuti näha vahetult, kuidas tekst näitlejate suus tööle hakkab.

Kirjutamine toimub 25. oktoobril kell 11.00-16.00 Tallinna Linnateatri Teatrisõprade klubis (Lai 23), ettelugemine algab sealsamas kell 16.30. Kirjutamise ajal on sissepääs ruumi vaba, eeldusel, et seda tehakse vaikselt, autorite keskendumist häirimata. Ettelugemist juhendavad Paavo Piik ja Diana Leesalu, osalevad Evelin Võigemast, Piret Kalda, Maiken Schmidt, Helene Vannari, Kalju Orro, Tõnn Lamp ja Priit Pius.

Sündmus saab teoks koostöös Eesti Teatri Agentuuriga.

Lisainfo:
Triin Sinissaar
t.sinissaar@linnateater.ee