Sündmused

Sündmused RSS

Janika Leiuri fotonäitus "Valgust püüdmas"

17. veebruar 2014
17. veebruarist kuni 7. märtsini on Tallinna Linnateatri Kaminasaalis ja Taevalava teel avatud Janika Leiuri fotonäitus "Valgust püüdmas". Näituse avamine toimub 17. veebruaril kell 17.30 Kaminasaalis. 

 Foto on oma olemuselt fikseering, voolust haaratud tükk. Aga rohkem  kui loodust, fikseerib inimese tehtud pilt selle inimese hingeseisundit,  tema vaatamis- ja nägemisviisi. Ta on vaadanud looduse voolu hoopis  kannatlikumalt ja terasemalt, kui inimestel tavaliselt kombeks, siis on  tal sellest voolust oma liigikaaslastele midagi jutustada: ta on näinud,  mida teised pole. Pildid jutustavadki sõnatult sellest, mida sõnad nii  kohmakad tabama on: üleminekute rikkusest, muutuste ja varjundite  lõpmatust peensusest.” (Tõnu Õnnepalu) 
  
Võin unustada end tundideks loodusesse püüdma neid  üleminekuid, muutusi ja varjundeid. Need on vaatemängud, mis ei kordu. Lavastab loodus ise ning laval mängivad: valgus, värvid, varjud. 

Minus kasvas soov, jäädvustada need põnevad hetked jäädavamalt, kui vaid mälupilti. --- Ja neid hetki sai palju. 

Ning idanema hakkas uus soov: soov jagada seda rõõmu, mida  kogesin, neid hetki jäädvustades.

Fotonäitus “Valgust püüdmas” on jõudnud üheksandasse peatuspaika. Igas uues paigas saab piltidest lugu, mis on erinev eelmistest – sest aeg, ruum ja valgus on teised. 
 
Suur tänu: Tallinna Linnateater, Kustav-Agu Püüman, Teet Lindma. 
Soovin teatrirahvale ja teatrisõbrale HEAD saabuvat TEATRIKUUD! 
 
Janika Leiur