Inimesed

Kalju Orro

näitleja

Linnateatris töötab:
alates 1978. aastast näitlejana

Haridus:
1971. aastal lõpetas Vanemuise õppestuudio ning 1976. aastal Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri VII lennu näitleja erialal

Võta ühendust:

Järgmised etendused

detsember 2020

L 05.12
19:00
Hobuveski
Kant

jaanuar 2021

L 16.01
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Nad tulid keskööl
5. novembri asendusetendus
E 18.01
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Nad tulid keskööl
6. novembri asendusetendus
T 19.01
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Nad tulid keskööl
9. novembri asendusetendus

veebruar 2021

T 16.02
19:00
Salme Kultuurikeskuse suur lava
Nad tulid keskööl
11. novembri asendusetendus

Rollid

Andres Valingu

P. Piik, "Miljoni vaade"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2018

Tom Snout

W. Shakespeare "Suveöö unenägu"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2016

Vend

M. Kõiv, "Tagasitulek isa juurde"
lavastaja A. Šapiro, esietendus 2015

Pljuškin

N. Gogol, "Surnud hinged"
lavastaja H. Toompere, esietendus 2014

Viktor Ivanovitš Dolžikov

W. Boyd, "Igatsus"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2014

Isa Willow

M. Carr, "Kassirabal"
lavastaja M. Kalmet, esietendus 2013

Semjon, Teenija

T. Stoppard, "Utoopia rannik. I osa. Teekond"
lavastaja P. Pedajas, esietendus 2013

Frank Oddie

D. Hare, "Amy seisukoht"
lavastaja M. Kiselov, esietendus 2011

Peapiiskop Monselet

P. Barnes, "Jumala Narride Vennaskond"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2010

Osatäitja

"Homme näeme"
lavastaja P. Võigemast, esietendus 2010

Parun

A. H. Tammsaare / E. Nüganen, "Ma armastasin sakslast"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2009

Sebastian

C. Gorostiza, "Vana tango"
lavastaja M. Prangel, esietendus 2009

Mandžuuria

A. H. Tammsaare / U. Lennuk, "Wargamäe Wabariik"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2008

Sõsojev, Kokk Vasja

O. ja V. Prensjakov, "Ohvrit mängides"
lavastaja M. Koldits, esietendus 2008

Prefekt

L. Pirandello, "Nii see on (kui teile nii näib)"
lavastaja A. Šapiro, esietendus 2006

Sass

J. Rohumaa / T. Sinissaar, "Genoom"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2006

Uugu

J. Tätte, "Meeletu"
lavastaja E. Klemets, esietendus 2005

Voitinski

A. H. Tammsaare / E. Nüganen, "Tõde ja õigus. Teine osa"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2005

Härra Samgrass

E. Waugh / T. Sinissaar, "Sebastian"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2004

Timur Timorovitš, Robert von Ungern-Sternberg

V. Pelevin, "Tšapajev ja Pustota"
lavastaja M. Koldits, esietendus 2003

Härra Clébert Carlier

C. Magnier, "Vaene kunstnik!"
lavastaja E. Baskin, esietendus 2003

Vana Ewbank

D. Storey, "Pühapäev"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2002

Leo Naphta

T. Mann / M. Kõiv, "Võlumägi"
lavastaja J. Rohumaa , esietendus 2001

Köster, Saatan

A. Kivi / K. Komissarov, "Seitse venda"
lavastaja K. Komissarov, esietendus 2001

Kardinal Mazarin

A. Dumas / E. Nüganen, "Musketärid. Kakskümmend aastat hiljem"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2001

Lukaa

M. Bitter, "Põhhjas"
lavastaja P. Tammearu, esietendus 2000

Knaut

J. Tätte, "Sild"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2000

Lužin

F. Dostojevski / E. Nüganen, "Kuritöö ja karistus"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1999

Polonius

W. Shakespeare, "Hamlet"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1999

Keith

M. Twain / P. Sauter, "Prints ja kerjus"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 1999

Bi Bo

J. Rohumaa / M. Tuuling, "Öö hommik"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 1998

Smith

B. Brecht / K. Weill, "Kolmekrossiooper"
lavastaja A. Šapiro, esietendus 1997

Jahuda

T. Johnson, "Hüsteeria"
lavastaja E. Hermaküla, esietendus 1997

Egerton

D. Fo, "Elizabeth - naine juhuse tahtel"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1996

Valtemann

J. Rohumaa / M. Tuuling, "Ainus ja igavene elu"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 1996

Glagoljev

A. Tšehhovi ainetel A. Adabašjan ja N. Mihhalkov, "Pianoola ehk Mehhaaniline klaver"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1995

Cecci

L. Visconti, "Rocco ja tema vennad"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 1994

Muud olulisemad tööd

Olulisemad rollid Noorsooteatris:
Bõstrõi – A. H. Tammsaare / M. Unt, “Priius – kallis anne”
lavastaja M. Unt, esietendus 1991

Aegeus – L. Razumovskaja, “Medea”
lavastaja T. Lõhmuste, esietendus 1990

Joosep – H. Raudsepp, “Vedel vorst”
lavastaja M. Unt, esietendus 1989

Šostakovitš – D. Pownall, “Meistriklass”
lavastaja R. Allabert, esietendus 1988

Jermakov – V. Dozortsev, “Viimane jutulesoovija”
lavastaja K. Komissarov, esietendus 1986

Cheswick – D. Wasserman, “Lendas üle käopesa”
lavastaja V. Gvozdkov, esietendus 1985

Paša – L. Razumovskaja, “Armas õpetaja”
lavastaja K. Komissarov, esietendus 1981

Kostja – L. Petruševskaja, “Cinzano”
lavastaja M. Karusoo, esietendus 1978

Rollid mujal:
A. Lindgren, “Väike Tjorven”
lavastaja J. Rohumaa, esietendus Kalana sadamas 2012

F. Fellini, “Orkestriproov”
lavastaja R. Baskin, esietendus Narva Aleksandri kirikus, MTÜ Kell Kümme 2004

V. Rozov, “Vend Aljoša”
lavastaja K. Raid, esietendus Ugalas 2004

Lavastused Linnateatris:
Ö. von Horvath, “Jumalata noorus”, 1981

C. Perrault / J. Švarts / S. Luide, “Tuhkatriinu”, 1982

O. Luts / K. Komissarov / K. Orro, “Kevade”, 1984 (koos K. Komissaroviga)

L. J. Kerni / K. Orro, “Ferdinand Vahva”, 1985

J. Kilty, “Armas luiskaja”, 1989

A. Kivirähk, “Sibulad ja shokolaad”, 1993

Mänginud filmides:
“Püha Susanna ehk Meistrite kool” (Eesti Telefilm 1984), “Lammas all paremas nurgas” (Tallinnfilm 1992), “Meeletu” (Taska Film 2006)

Mänginud telelavastustes:
“Pärast viimast ööd” (ETV 1979) ja “Üle linna Vinski” (ETV 1983).

Muud tööd:
Töötas 1971-1972 “Vanemuises” ja 1976-1978 Draamateatris näitlejana.

Alates 1976. aastast TRK lavakunstikateedri/ EMTA Kõrgema Lavakunstikooli lavakõne- ja erialaõppejõud.

Lavastus “Kaheksa varbaga kuningas”
A. Kivirähk / K. Orro, esietendus teatris Kukun Ikka 2012

Koostanud kirjandusprogramme, jäädvustanud teatrielu fotograafi, intervjueerija ja arhivaarina.

Fotoraamatu “Vana album” autor (2002).

Koostanud “Lavakooliraamatu” (2010) esimese ja teise osa.

Preemiad

2016 Tallinna Linnateatri kolleegipreemia eripreemia (Teatrisõprade klubis toimuvate teatri 50. juubelisünnipäeva sündmuste vedamise, alatise ajaloo talletamise ning kõiges kaasamõtlemise eest)

2007 Karl Adra nimeline preemia

2005 Valgetähe IV klassi orden

2002 Teater. Muusika. Kino laureaat

2002 Tallinna Linnateatri juhtkonna preemia möödunud aasta jooksul enim etendusi andnud meesnäitlejale

2001 Tallinna Linnateatri juhtkonna preemia möödunud aasta jooksul enim etendusi andnud meesnäitlejale

 

1999 Eesti Raadio näitlejapreemia

1999 Priit Põldroosi nimeline teatrimõtte auhind

1999 Tallinna Linnateatri juhtkonna preemia möödunud aasta jooksul enim etendusi andnud meesnäitlejale

1998 Eesti Teatriliidu aastapreemia – parim meesnäitleja

1996 Eesti Ühispanga poolt välja pandud parima kõrvalosa preemia vabariikliku teatrifestivali “Draama ’96” raames

1995 Eesti Kultuurkapitali Näitekunsti Sihtkapitali poolt algatatud ühekordne loomestipendium