Inimesed

Helene Vannari

näitleja

Linnateatris töötab:
alates 1976. aastast inspitsiendina, alates 1977. aastast näitlejana

Haridus:
1970. aastal lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri IV lennu näitleja erialal

Võta ühendust:

Järgmised etendused

detsember 2020

E 21.12
19:00
Hobuveski
John
T 22.12
19:00
Hobuveski
John

jaanuar 2021

L 23.01
19:00
Hobuveski
John
23. novembri asendusetendus

Rollid

Sotsiaaltöötaja

P. Piik, "Miljoni vaade"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2018

Kõige vanem naine

J.-L. Lagarce, "Olin kodus ja ootasin, et vihma hakkaks sadama"
lavastaja A. Lamp, esietendus 2016

Maag

E. Hemingway, "Vanamees ja meri"
lavastaja M. Helde, esietendus 2015

Olga

W. Boyd, "Igatsus"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2014

Proua Pärapool

K. Campbell, "Skangpoomijad"
lavastaja A. Vaarik, esietendus 2013

Evelyn Thomas

D. Hare, "Amy seisukoht"
lavastaja M. Kiselov, esietendus 2011

Anna

M. Frisch, "Härra Biedermann ja tulesüütajad"
lavastaja K. Üksküla, esietendus 2010

Osatäitja

A. Valdes / A. Lamp, "Keskööpäike"
lavastaja A. Lamp, esietendus 2010

Ema

J. L. Lagarce, "Meie, kangelased"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2009

Grace

M. Panych, "Minu tädi"
lavastaja A. Eelmaa, esietendus 2009

Ujulatöötaja

O. ja V. Presnjakov, "Ohvrit mängides"
lavastaja M. Koldits, esietendus 2008

Proua Malmberg

A. H. Tammsaare / E. Nüganen, "Tõde ja õigus. Teine osa"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2005

Mammi Hawkins

E. Waugh / T. Sinissaar, "Sebastian"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2004

Ariane Clarence

C. Magnier, "Vaene kunstnik!"
lavastaja E. Baskin, esietendus 2003

Proua Stöhr

T. Mann / M. Kõiv, "Võlumägi"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2001

Roheliste rullidega kodanik

D. Ben-Dor, "Kuningas Arhispektrum Hüpotetikus Esimese langus ja tõus"
lavastaja T. Lensment, esietendus 2001

Kõrtsi perenaine

A. Dumas / E. Nüganen, "Musketärid. Kakskümmend aastat hiljem"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2001

Kate Osbourne

M. McDonagh, "Inishmaani igerik"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2000

Humee

J. Tätte, "Sild"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2000

Betty

G. Adams, " Hall mees"
lavastaja E. Spriit, esietendus 1999

Mrs. Hudson

A. Conan Doyle, "Sherlock Holmes ja doktor Watson"
lavastaja A.-E. Kerge, esietendus 1998

Kass Madrusson

E. Uspenski / P. Tammearu, "Onu Teodor, kass ja koer"
lavastaja P. Tammearu, esietendus 1998

Donnazza

D. Fo, "Elizabeth - naine juhuse tahtel"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1996

Laia Viiu

A. H. Tammsaare / I. Mõttus, "Kaks paari ja üksainus"
lavastaja R. Trass, esietendus 1995

Valerie von Kant

R. W. Fassbinder, "Petra von Kanti kibedad pisarad"
lavastaja M. Kalmet, esietendus 1994

Muud olulisemad tööd

Rollid Noorsooteatris:
Proua Pernelle – Molière, “Tartuffe”
lavastaja R. Baskin, esietendus 1993

Amm – W. Shakespeare, “Romeo ja Julia”
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1992

Proua Kuusik – A. H. Tammsaare / M. Unt, “Priius – kallis anne”
lavastaja M. Unt, esietendus 1991

Jacqueline – Molière, “Arst vastu tahtmist”
lavastaja M. Kalmet, esietendus 1990

Eugenia – S. Mrožek, “Tango”
lavastaja M. Unt, esietendus 1989

Maali – H. Raudsepp, “Vedel vorst”
lavastaja M. Unt, 1989

Armuline proua – J. Genet, “Toatüdrukud”
lavastaja M. Unt, esietendus 1988

Eit – V. Koržets, “Tühivaim”
lavastaja E. Spriit, esietendus 1986

Reet – P. Kuusberg / K. Komissarov, “Meie juhtum”
lavastaja K. Komissarov, esietendus 1985

Missis Paige – W. Shakespeare, “Windsori lõbusad naised”
lavastaja E. Hermaküla, esietendus 1984

Virginie – Y. Jamiaque, “Härra Amilcar”
lavastaja R. Allabert, esietendus 1983

Martirio – F. Garcia Lorca, “Bernarda Alba maja”
lavastaja M. Karusoo, esietendus 1982

Hazel – E. O’Neill, “Elektra saatus on lein”
lavastaja M. Karusoo, esietendus 1981

Õnneseen – W. Disney / H. Vasar /
K. Komissarov, “Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi”
lavastaja K. Komissarov, esietendus 1979

Clea – G. Figuereido, “Rebane ja viinamarjad”
lavastaja K. Kilvet, esietendus 1978

Vangi naine – R. Saluri, “Kes ma olen?”
lavastaja K. Kilvet, esietendus 1977

Mänginud filmides:
“Rahu tänav” (Tallinfilm 1991), “Minu Leninid” (Faama Film 1997) ja “Nimed marmortahvlil” (Taska Film 2002)

Mänginud teleseriaalides:
“Onu Tik-Taki seiklused” (Teleteater 1981), “Wikmani poisid” (Teleteater 1995) ja “Internetivanaema” (ETV 1999), ENSV (ETV 2010-2011)

Aastatel 1970-74 töötas Ugala teatris näitlejana.

Rollid mujal:
Maria – J. Eisenberg “Ülevaataja”
lavastaja P. Tammearu, esietendus Kuressaare Linnateatris 2015

R. Harwood, “Kvartett”,
lavastaja E. Keerd, esietendus Endla teatris 2014

A. Ayckbourn, “Hukkamõistu koor”
lavastaja R. Baskin, esietendus MTÜ-s Kell Kümme 2013

I. Põllu, “Ernesaks ja Oamats”
lavastaja V. Keller, esietendus MTÜ-s Tuulekell 2008

Rosie – J. Patrick, “Opal otsib meest”
esietendus Vana Baskini Teatris 2008

Mamma – T. Sinissaar, “Soolaev”
lavastaja Raivo Trass, esietendus Pärimusteatris Loomine 2005

U. Vadi, “Georg”
Smithbridge Productions, esietendus 2005

N. Simon, “Päikesepoisid”
Rändteater, esietendus 2004

Vanaema – A. Kitzberg, “Libahunt”
Randlane, esietendus 2004

J. Kander / F. Ebb, “Cabaret”
esietendus Vanalinnastuudios 2003

Pat – M. Frayn, “Siin”
esietendus Eesti Draamateatris 1997

Lucia Petrella – E. De Filippo, “Komöödia kool”
esietendus Ugalas 1970

Miina – A. Kitzberg / A. Liives, “Püve Peetri riukad”
esietendus Ugalas 1971

Valentina – Roštšin, “Valentin ja Valentina”
esietendus Ugalas 1972

Tom Canty – M. Twain / Jakovlev, “Prints ja kerjus”
esietendus Ugalas 1972

Preemiad

2017 Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parima naiskõrvalosa eest (rollid lavastustes “See hetk” ja “Olin kodus ja ootasin, et vihma hakkaks sadama”)

2012 Espaki näitlejapreemia

2011 Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parima naiskõrvalosa eest (rollid lavastustes “Keskööpäike” ning “Härra Biedermann ja tulesüütajad”)

2011 Eesti Teatri Aastaauhind parima naiskõrvalosa eest (roll lavastuses “Keskööpäike”)

2010 Parima naiskõrvalosatäitja preemia rolli eest lavastuses “Keskööpäike” Balti Teatri Festivalil

 

 

 

 

 

 

2009 Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parimale naispeaosa täitjale (Grace lavastuses “Minu tädi”)

2005 Valgetähe IV klassi orden

2000 Eesti Raadio näitlejapreemia

1997 Eesti Kultuurkapitali Näitekunsti Sihtkapitali poolt algatatud loomestipendium

1989 Eesti Teatriliidu parima naisnäitleja preemia vanaema rolli eest lavastuses “Tango” ja Maali rolli eest lavastuses “Vedelvorst”

1987 kolleegipreemia parimale naisnäitlejale eide rolli eest lavastuses “Tühivaim”