Inimesed

Andrus Vaarik

Näitleja

Linnateatris töötab:
alates 2009. aastast näitlejana

Haridus:
1982. aastal lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri X lennu näitleja erialal

Võta ühendust:

Järgmised etendused

oktoober 2020

N 01.10
19:00
Põrgulava
Macbeth
R 02.10
19:00
Põrgulava
Macbeth
VIIMANE ETENDUS
E 05.10
18:00
Kammersaal
Kes kardab Virginia Woolfi?
R 09.10
19:00
Väike saal
Enigma variatsioonid
L 10.10
19:00
Põrgulava
Kirsiaed
T 13.10
19:00
Väike saal
Enigma variatsioonid
R 16.10
19:00
Taevalava
Mineku eel
T 27.10
18:00
Põrgulava
Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.

november 2020

T 03.11
19:00
Hobuveski
See hetk
L 07.11
19:00
Põrgulava
Kirsiaed
R 13.11
18:00
Kammersaal
Kes kardab Virginia Woolfi?
L 14.11
19:00
Taevalava
Mineku eel
N 19.11
18:00
Põrgulava
Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.
L 21.11
19:00
Väike saal
Enigma variatsioonid
T 24.11
19:00
Väike saal
Enigma variatsioonid

Rollid

Meister

O. Preussler, "Krabat"
lavastaja D. Leesalu, esietendus 2015

Andrei Ivanov (Rõigas)

W. Boyd, "Igatsus"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2014

Polonius

W. Shakespeare, "Hamlet"
lavastaja P. Võigemast, esietendus 2012

Reisija, Ivan Akimovitš, Aristarh Ivanovitš

A. Tšehhonté, "Maailmale nähtamatud pisarad"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2012

Konferansjee

"Tallinna Linnateater laulab. Õnnelik õhtu"
muusikajuht Riina Roose, esietendus 2010

Lamberto Laudisi

L. Pirandello, "Nii see on (kui teile nii näib)"
lavastaja A. Šapiro, esietendus 2009

Härra Tšissik

J. L. Lagarce, "Meie, kangelased"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2009

Muud olulisemad tööd

Rolle mujal:
J. Tätte, “Õnnelik tund”
lavastaja G. Kordemets, esietendus Jäneda Pullitalliteater 2019

M. Norman / T. Stoppard / L. Hall, “Armunud Shakespeare”
lavastaja G. Malvius, esietendus Eesti Draamateatris 2016

Anders Thomas Jensen, “Aadama õunad”
lavastajad Priit Võigemast ja Henrik Kalmet, Kinoteater 2016

G. Kordemets, “Tsepeliin”
lavastaja G. Kordemets, esietendus Tõstamaa suveteatris 2014

G. Kordemets, “Vanameestesuvi”
lavastaja G. Kordemets, esietendus Tõstamaa suveteatris 2013

Nikolai Ketšer – T. Stoppard, “Utoopia rannik. II osa. Laevahukk”
lavastaja E. Nüganen, esietendus Eesti Draamateatris 2013

G. Kordemets, “Surm, sünd ja laulatus”
lavastaja G. Kordemets, esietendus R.A.A.A.M 2012

G. Kordemets / M. Keerdo, “Pruutide kool”
lavastaja G. Kordemets, esietendus R.A.A.A.M 2011

Kreon – Sophokles, “Antigone”
lavastaja Homayun Ghanizadeh, esietendus R.A.A.A.M 2010

Cyrille – Copi, “Kohatu visiit”
lavastaja M. Kalmet, esietendus Rakvere Teatris 2008

Marja-Terttu – L. Kleemola, “Kokkola”
lavastaja I. Vihmar, esietendus Endla Teatris 2005

Signor Hansen – U. Vadi, “Kohtume trompetis!”
lavastaja U. Vadi, esietendus VAT Teatris 2004

Richard Kolmas – W. Shakespeare, “Kuningas Richard Kolmanda tragöödia”
lavastaja M. Unt, esietendus Eesti Draamateatris 1998

Joseph ja Malev – M. Karusoo, “Kured läinud, kurjad ilmad”
lavastaja M. Karusoo, esietendus Eesti Draamateatris 1997

Roy M. Cohn – T. Kushner, “Inglid Ameerikas”
lavastaja G. Malvius, esietendus Eesti Draamateatris 1996

Pridamant – P. Corneille, “Näitleja näitab ja vaataja vaatab ehk Illusioon”
lavastaja M. Unt, esietendus Eesti Draamateatris 1996

Norbert – H. Ibsen, “Nukumaja ehk Norbert”
lavastaja M. Unt, esietendus Eesti Draamateatris 1995

Küüslauk – A. Kitzberg / M. Unt, “Tuleingel”
lavastaja M. Unt, esietendus Eesti Draamateatris 1993

Arnolphe – Molière, “Naiste kool”
lavastaja M. Unt, esietendus Eesti Draamateatris 1993

Peremees – M. Kõiv, “Tagasitulek isa juurde”
lavastaja P. Pedajas, esietendus Eesti Draamateatris 1993

Roger Tramplemain – M. Frayn, “Lavalised segadused”
lavastaja P. Pedajas, esietendus Eesti Draamateatris 1992

Scapin – Molière, “Scapini kelmused”
lavastaja M. Kalmet, esietendus Rakvere Teatris 1983

Töötanud:
Aastatel 1992-2002 töötas näitlejana Eesti Draamateatris ning 2002-2009 tegutses vabakutselise näitleja ja lavastajana.

Esinenud estraadil (sh Ivan Oravana), teinud kaasa ER ja ETV meelelahutussaadetes (sari “Kitsas king” 1985-87).

Olulisemad rollid Noorsooteatris:
Aastatel 1982-1992 töötas näitlejana Eesti Noorsooteatris.

Markii de Sade – P. Weiss, “Rahvasõbra tagakiusamine ja tapmine vaimuhaiglas sadisti juhtimisel”
lavastaja M. Unt, esietendus 1992

Helmer – H. Ibsen, “Nukumaja”
lavastaja T. Savola, esietendus 1991

Kröösus – A. H. Tammsaare / M. Unt, “Priius – kallis anne”
lavastaja M. Unt, esietendus 1991

Corot ja Tom – E. Maripuu, “Pöörded”
lavastaja E. Maripuu, esietendus 1990

Artur – S. Mrožek, “Tango”
lavastaja M. Unt, esietendus 1989

Hercule Poirot – A. Christie / K. Kilvet, “Mõrv jõuluööl”
lavastaja K. Kilvet, esietendus 1989

Guildenstern – T. Stoppard, “Rosencrantz ja Guildenstern on surnud”
lavastaja R. Baskin, esietendus 1989

Jean – A. Strindberg, “Preili Julie”
lavastaja M. Unt, esietendus 1987

Pitou – J. Murrell, “Päike ja mina”
lavastaja M. Unt, esietendus 1987

Oronte – Molière, “Misantroop”
lavastaja L. Peterson, esietendus 1986

Lamme – C. de Coster / G. Gorin / O. Ehala, “Thijl Ulenspiegel”
lavastaja K. Kilvet, esietendus 1986

Billy – D. Wasserman, “Lendas üle käopesa”
lavastaja V. Gvozdkov, esietendus 1985

Toots – O. Luts / K. Komissarov / K. Orro, “Kevade”
lavastajad K. Komissarov ja K. Orro, esietendus 1984

Osvald – H. Ibsen, “Kummitused”
lavastaja M. Unt, esietendus 1984

Bellman – C. M. Bellman, “Verinoor plika ja pilgeni klaas”
lavastaja K. Kilvet, esietendus 1983

Tõnis Sägi – O. Luts, “Kapsapea ja Kalevi kojutulek”
lavastaja M. Unt, esietendus 1983

Reimsi peapiiskop – G. B. Shaw, “Püha Johanna”
lavastaja M. Karusoo, esietendus 1982

Andrus – M. Karusoo, “Olen 13-aastane”
lavastaja M. Karusoo, esietendus 1980

Toonud välja lavastused:
Tätte, “Palju õnne argipäevaks!” (Tallinna Linnateater, 2001); Cooney, “Rahauputus” (Eesti Draamateater, 2002); Simon, “Klatš” (Komöödiateater, 2003); Kivirähk, “Uus jõuluvana” (Eesti Draamateater, 2003); Gershwin / Ludwig “Hull sinu järele” (Smithbridge Productions, 2004); Vilde, “Vigased pruudid” (Vanemuine, 2004), Vadi, “Georg” (Smithbridge Productions, 2005); Haydn “Elu kuu peal” (Nargen Opera / Eesti Draamateater, 2005); Porter “Nii on meil moes” (Smithbridge Porductions, 2008); Campbell, “Skangpoomijad” (Tallinna Linnateater, 2013); Wolf, “Itaalia lauluraamat” (Eesti Kontsert, 2014);
T. McNally “Maria Callase meistriklass” (Komöödiateater, 2019).

Mänginud filmides:
“Minu Leninid” (Faama Film, 1997), “Ristumine peateega” (Acuba Film, 1999), “Agent Sinikael” (Exitfilm, 2002)

Mänginud telelavastustes:
(“Sõda algas homme”, 1986; “Squirrel”, 1990; “Kallid külalised”, 1992)

Mänginud seriaalides:
(“Salmonid”, 1993-95; “V.E.R.I.”, 1995-97, “Vabariigi valvur”, 1994-95), “Hajameelselt abielus” (2006) ja “Jumal tänatud, et sa siin oled!” (2008), “Unistuste agentuur” (TV3, 2010)

Preemiad

2020 Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parimale meesnäitlejale (Erik Larseni rolli eest lavastuses „Enigma variatsioonid“ ja Johann Friedrich Vigilantiuse rolli eest lavastuses „Kant“)

2019 Eesti Teatri Aastaauhind: meespeaosatäitja auhind Gilbert Horni rolli eest EMTA lavakunstikooli lavastuses „Noad kanade sees“ ja André rolli eest Linnateatri lavastuses „Mineku eel“

2019 Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parimale meesnäitlejale (André roll lavastuses „Mineku eel”)

2014 Helmi Tohvelmani nimeline auhind

 

2010 Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parimale meesnäitlejale (härra Tšissiku roll lavastuses “Meie, kangelased” ja George’i roll lavastuses “Kes kardab Virginia Woolfi?”)

2010 Eesti Teatri Aastaauhind parimale meeskõrvalosatäitjale (härra Tšissiku rolli eest lavastuses “Meie, kangelased”)

2010 Raadioteatri preemia

2000 Eesti Näitlejate Liidu aastapreemia

1988 Ants Lauteri nimeline auhind

1980 Voldemar Panso nimeline auhind