Lavastused

Vabalt peetavate kanade munad

Lavastaja:
Markus Helmut Ilves
Uus!

Lugu kohtumistest, ühendustest. Argistest imedest.

 

Ma tahan muutuda, aga minimaalselt. Tahan olla üksi, aga koos teistega. Tahan muneda, aga mitte eriti kõrgelt. Hüppaks lati alt sülle neile, kes mulle magusaid mõtteid kõrva sisse sosistaksid ja siis kõikehõlmava pai teeksid. Teistega on ikka lihtsam, endaga on raskusi. Hauakivid on meil ju ühesugused, aga tahaks eristuda. Tahan tegelikult olla astronoomilistes ilmaruumides hõljuv tähemateeria tuum. Ja tahan seal hõljuda koos suurte kanadega või tõmmata soojas ja ohutus koore sisemuses kerra, kuhu on kosta aja hingamist.

 

„Vabalt peetavate kanade munad“ on postdramaatiline, traditsioonilist narratiivi eirava vormiga lavastus, mis sündis noorte teatritegijate, lavakunstikooli 29. lennu lõpetanud kursusekaaslaste algatusest ja esietendus 11. augustil 2021 Voyadzeri teatrisaalis. Sama aasta sügisel otsustas Tallinna Linnateater kutsuda selle lavastuse oma repertuaari.

 

 

* Lavastus sobib noorele vaatajale, vastates seega Eesti Rahvakultuuri Keskuse etenduskunstide regionaalse kättesaadavuse toetusprogrammi “Teater maal” tingimustele.

Lavastaja

Markus Helmut Ilves

Kunstnik

Kadi Sink

Dramaturgiline tugi

Roos Lisette Parmas

Heli

Arbo Maran

Valgus

Oskar Punga ja Jürgen Jaam

Lavastuse assistent

Oskar Seeman

Esietendus

19. november 2021

Kestus

1 tund, ilma vaheajata

NB! 26.01, 31.01 ja 01.02 etendused algavad kell 17.00.

Algselt toetasid lavastuse väljatoomist Eesti Kultuurkapital, Euronics, Nike Eesti, Ballzy, Crocs, Tikkurila, SoundHouse, Teater Kelm, Ugala teater, Tallinna Linnateater, Voyadzer ja Piletimaailm.

Osades

Jan Ehrenberg (külalisena)

Etendused

jaanuar 2022

K 26.01
17:00
Salme Kultuurikeskuse väike lava
E 31.01
17:00
Salme Kultuurikeskuse väike lava

veebruar 2022

T 01.02
17:00
Salme Kultuurikeskuse väike lava