Lavastused

Sünnipäevapidu

Autor:
Harold Pinter
Lavastaja:
Alo Kõrve

On see Rehe Küün või kehvake pansionaat Inglismaa kuurortlinnakeses? Kas see seal taamal on Atlandi ookean või kuusehekk? Kuidas on sattunud siia elama noor mees nimega Stanley – vist elukutselt pianist? Ja kes on need kaks kahtlase olekuga, ootamatult saabunud võõrast meest ning mida nad Stanleyst tahavad?

Alo Kõrve toob inglise näitekirjaniku Harold Pinteri 1957. aastal kirjutatud tumeda komöödia lavale oma kodukohas, Saku vallas. Rehe Küüni nimetab lavastaja inspireerivaks paigaks, mis võimaldab mängu võtta ka ümbritseva keskkonna ja looduse, andmaks edasi pinterlikku salapära ja kummastust.

„Sünnipäevapeo“ kohta, mis oli Harold Pinteri (1930–2008) esimene täispikk näitemäng, leiutasid kriitikud tema kaasajal termini „ohukomöödia“. Autori oskus luua lihtsa igapäevase dialoogi taha kurjakuulutavat pinget on teinud „Sünnipäevapeost“ ühe tema kõige sagedamini lavastatud näidendeist. Pinter kuulus XX sajandi Euroopa teatri mõjukamate autorite hulka, 2005. aastal tunnustati teda Nobeli kirjandusauhinnaga.

Autor

Harold Pinter

Lavastaja

Alo Kõrve

Tõlkijad

Joel Sang / Triin Sinissaar

Kunstnik

Martin Mikson

Kostüümid

Martin Mikson ja Anna-Liisa Pärt

Valguskunstnik

Jürgen Jaam

Helikujundaja

Arbo Maran

Liikumisjuht

Rauno Zubko

Videokunstnik

Lauri Urb

Videooperaator

Kristjan-Jaak Nuudi

Esietendus

10. juuni 2023

Mängukoht

Rehe Küün (Üksnurme, Saku vald)

Kestus

3 tundi (koos vaheajaga), kahes vaatuses

Lavastust toetab UC Rent

Tähelepanu! Lavastuses on stseene, kus suitsetatakse ja kasutatakse lavasuitsu. Lavasuits on tervisele ohutu.