Teatrikontsert tuleb jälle, seekord vaatame juba talvele otsa. Sügisel alustanud ja publikult sooja vastuvõtu saanud Tallinna Linnateatri kontserdisari jõuab oma teise sündmuseni.

Taas astub meie Hobuveskis (Lai 47) üles üks tähelepanuväärne kodumaine artist, kelle teekond muusikaga on viinud ka teatri- ja filmimaailma avardamiseni. Talvine kontsert toimub 30. jaanuaril kell 19.00. Esineb Lauri-Dag Tüür (klahvid, kitarr, elektroonika), kellega liitub Silver Ulvik (löökpillid). Ühtlasi liitub muusikutega ka videokunstnik Mikk-Mait Kivi.

Lauri-Dag Tüüri muusika on aidanud omailmu luua Eesti Draamateatris etendunud Tõnu Õnnepalu näidendite „Vennas“ ja „Mäed“ lavastustele. Samuti on Tüüri muusikal keskne roll olnud Von Krahli teatri lavastustes „Madame Bovary“ ja „Solarise needus“. Lisaks on ta muusikat loonud mitmele dokumentaalfilmile, sealhulgas „Inimese mõõt“, „Tšernobõli samuraid“, „Saare võimalikkusest“ ja „Vigala Sass – viimased lindid“.

Artistina on ta muuhulgas esinenud Stalker festivalil (koos isa Erkki-Sven Tüüriga), Üle Heli festivalil ja Kukemuru Ambientil. 

Helilooja ja muusik Lauri-Dag Tüür on sündinud 18. märtsil 1981. Ta lõpetas 2008 Eesti Muusikaakadeemia elektronmuusika ja kompositsiooni eriala, lisaks on täiendanud ennast Sibeliuse Akadeemia live-elektroonika kursusel. 

Linnateatri korraldatavalt kontserdilt võib oodata Tüürile iseloomulikke ruumikaid helimaastikke. Tema vahetu tunnetusega muusika laseb kuulajal süveneda, rahulikult mõelda ja tunnetada, jäädes meeltes veel kauaks kajama. 


http://lauridag.com/

Hooajal 2018–2019 soovime igal aastaajal viia Hobuveski üheks õhtuks muusikalainele. Sügisesest Ardo Ran Varres Film Music Bandi kontserdist kujunes igati meeldejääv õhtu. Nüüd ootab juba talv ja Lauri-Dag Tüür. Ja kaugel see kevadki enam on? Info uute kontsertide kohta ilmub Linnateatri kodulehel hooaja jooksul. Istekohti on piiratud arv!