Milline on maailm? Millest ta koosneb? Nendele küsimustele otsib teatrikunstnik vastust iga uue lavastusprotsessi alguses. Ta mõtestab maailma, kavandab selle ehitamise ja valmistamise ning kui kõik on valmis, jõuabki viimaks lavale midagi väga erilist: täiesti uus, kõikide võimaluste ja lahenduste maailm.

Neljapäeval, 12. jaanuaril kell 16.00 avatakse Tallinna Linnateatri Panso saalis uus näitus „Seitse Linnateatri/Noorsooteatri peakunstnikku”. Näitusel saab näha Noorsooteatri/Linnateatri erinevate peakunstnike loodud lava- ja kostüümikujundusi ning –kavandeid.

Kui lavastuskunstnik loob kujunduse ühele konkreetsele lavastusele, siis teatri peakunstniku ülesanded ulatuvad ühe lavastuse piiridest kaugemale. Tema mängumaaks on kogu teater, selle üldise identiteedi ja esteetika kujundamine. Selliseid inimesi on Noorsooteatris/Linnateatris tänaseks töötanud täpselt seitse: Mari-Liis Küla, Aime Unt, Tõnu Virve, Jaak Vaus, Kustav-Agu Püüman, Iir Hermeliin ja Reet Aus.

Eranditult kõik Noorsooteatri/Linnateatri peakunstnikud on moodustanud loomingulise koosluse teatri peanäitejuhtidega – olgu selle tõenduseks siis Mari-Liis Küla ja Voldemar Panso, Aime Undi ja Mikk Mikiveri või näiteks Tõnu Virve ja Kalju Komissarovi ühiselt loodud lavamaailmad. Vaataja ees on kõigi seitsme Noorsooteatri/Linnateatri peakunstniku loodud kavandid, fotod, kostüümid ja ka üks makett ehk killukesed loodud lavamaailmadest.

Näitus on koostatud Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi, Tallinna Linnateatri ja kunstnike erakogudest. Näituse kuraator on Kustav-Agu Püüman, kujundaja Katre Rohumaa, tekstide koostaja-toimetaja Helen Männik.

Ootame kõiki huvilisi näitusega tutvuma kuni märtsikuu lõpuni!