Kaminasaalis on avatud Olivia Lipartia näitus "Vanasõnad". 

"Julgete päralt on maailm"
Autor näitusest: 

"Vanasõnad on inimeste suu kaudu üle aegade kandunud. Inimesed kasutavad neid oma 
igapäevakõnes praegu ja küllap ka tulevikus, seda kinnitab vanasõnade pikk ajalugu. 
Euroopas on taolisi allikaid leitud väga ammusest ajast – Saksamaal on vanasõnu sisaldavaid  käsikirju juba 11. sajandist. Sumeri savitahvlitelt leitud andmete põhjal on teada, et  vanasõnad on olnud olemas juba vähemalt 4000 aastat.
Vanasõnad ületavad suhteliselt kergesti keele- ja riigipiire. On olemas ütlusi, mida tuntakse globaalselt. Kujundeid ja pilte võtab vanasõna looja/kasutaja teda ümbritsevast 
tegelikkusest, mistõttu on vanasõna pildikeeles säilinud palju minevikku. Näiteks härgadega kündmist tänapäeval enam eriti ei esine, kuid leidub palju just selle loomaga seotud vanasõnu „Meest sõnast, härga sarvest“ jne. Just seetõttu valisingi oma vanasõna-piltide tegelasteks loomad. Kujutan neid kandmas veidi vanaaegseid riideid, andmaks edasi  vanasõnade arhailist olemust ning sidumaks loomi rohkem inimeste maailmaga.

Ühest pildist alguse saanud sari jätkub. Praeguseks on enam kui kolmekümne vanasõna 
kohta loodud pildid muutunud ühtseks tooteseeriaks, mida meie väike pereettevõte Lucky Laika arendab ja täiendab. Kuna nii vanasõnu kui ka erinevaid loomi on väga palju, siis tundub, et sarja lisandub ajapikku veel kümneid pilte.  

Kasutatud kirjandus: „Vanasõnaraamat“, koostanud A. Hussar, A. Krikmann, I. Sarv, 1984 
 
Autorist
Minu nimi on Olivia Lipartia (35), olen vabakutseline illustraator.  Huvi kunsti vastu on saatnud mind lapsepõlvest saadik. Tartu Kunstikoolist ja Eesti Kunstiakadeemiast (stsenograafia eriala) saadud haridus ning hiljem Tartu Kunstikoolis aastaid peetud maaliõpetaja amet viis mind aeglaselt, kuid järjekindlalt illustraatori ameti suunas.
 
Mõned aastad tagasi avastatud digitaalne maalimine on praeguseks saanud minu põhitehnikaks. Kuigi kasutan oma loomingus ka akvarelli ja fotosid, siis tunnen ennast kõige kindlamalt digitaalselt joonistades. 

Praegu olen täielikult pühendunud meie perefirma Lucky Laika jaoks piltide joonistamisele. Koos abikaasa Tarieliga mõtleme välja uusi teemasid ning igapäevaselt joonistades saan neid ellu viia. See loominguline protsess teeb mind õnnelikuks ja toob tihti naeratuse näole. 
 
Häid näituseelamusi!