Tallinna Linnateatri näitleja Piret Kalda ja vanemgrimeerija Anu Konze on eluaegsed sõbrannad, kelle sõprus ulatub tagasi kooliaega, mil tüdrukud Tartus samas klassis õppides tuttavaks said. Sealt edasi viis elutee Pireti küll lavale ja Anu lavatagusesse grimmikunstimaailma, ent lõpuks maanduti ikka sama katuse all – Linnateatris, kus mõlemad on tänaseks töötanud üle 20 aasta. 

Kõik sai alguse 14 aastat tagasi Põhja-Itaalia kuuma päikese all, kui Anu ja Piret kultuurireisi raames vanu kirikuid külastasid ning seintel veidra väljanägemisega ikoonimaale nägid. „Teeks ise ka!“ mõtles Piret, ja nii sündiski esimene, päris ise tehtud maal, millele järgnes peatselt ka teine ja veel kolmaski, mis kõik on sündinud suurest soovist oma lähedastele midagi tähenduslikku kinkida. Sõbranna naivistlikest maalidest inspireerituna hakkas Anu valmistama iseleiutatud tehnikas puidust prosse, mis on miniatuursete ainueksemplaridena samuti näitusel esindatud. 

Üks mis kindel – Anu ja Pireti suurepärased ideed jõuavad peaaegu alati kõrgetasemelise ja humoorika teostuseni, olgu selleks siis autorilaulude plaat, isekirjutatud näitemängud või, nagu külastaja juba aimata võib: kunstinäitus. Nii on ka näituse pealkiri inspireeritud Anu ja Pireti omaloomingulisest laulust „Tule juba siia, ootan sind“. Sellenimelisele näitusele ootavadki sel aastal 50. juubelit tähistavad Anu Konze ja Piret Kalda kaasjuubilari, samuti 50-aastaseks saanud Linnateatri Panso saali oma loominguga tutvuma. 

Näituse valmimisel olid abiks Tallinna Linnateatri peakunstnik Reet Aus, kujundaja Katre Rohumaa, fotograaf Siim Vahur ja dramaturg Helen Männik. 

Näitus avatakse 1. juunil kell 16 Tallinna Linnateatri Panso saalis (Lai 23).