2015/2016 oma juubelihooaega pidav Tallinna Linnateater on 15. augustil Paides Arvamusfestivalil esindatud oma alaga, kus kutsutakse kaasa mõtlema teemadel kultuur ja alkohol, kultuur ja sotsiaalne vastutus ning moodsate ja traditsiooniliste peremudelite kujutamine teatrilaval. 

NB! Kel pole võimalik Paidesse kohale tulla, aga on siiski soov aruteludest osa saada, saab kuulata otseülekandeid internetis

Eriüritus: tänased uudised
Kell 10.30-12.00

Linnateatri näitlejad aitavad varajastel ärkajatel teha ära tavapärase hommikuse lehe-, facebooki- ja internetisirvimise, lugedes ette olulisemad hetkeuudised ja kommenteerides kuumemaid teemasid sotsiaalmeedias. Pakutakse kohvi ja luuakse üldse võimalikult selline tunne, nagu istuksite hommikumantlis oma köögilaua taga ja lürbiksite kohvi – paari näitleja osavõtul. 

Osalevad:
Tallinna Linnateatri näitlejad

Kultuurialkohol. Alkoholikultuur
Kell 13.00-14.30

Kultuur ja alkohol käivad ikka käsikäes. Nagu aktsiis ja kultuurkapital, nagu Hennessy uusaastakontsert. Alkoholi kaudu rahastatakse kultuuri ja kultuuritegelased teevad vastutasuks alkoholireklaame, mille sõnum on, et joomine ongi meie kultuuri pärisosa. Kuidas ringist välja murda? Oma kogemustest alkoholiga räägivad inimesed, kes teemat valdavad – Eesti meesnäitlejad.

Osalevad:
Jan Uuspõld, näitleja
Evelin Võigemast, näitleja
Indrek Saar, kultuuriminister ja näitleja
Rasmus Rask, ettevõtja ja näitleja abikaasa

Arutelujuht: Aro Velmet, ajaloodoktorant

Sotsiaalne vastutus for dummies
Kell 15.30-17.00

Kunstnikel kipub nii olema, et kui sõna antakse, siis enamasti läheb see oma uue asja promomiseks. Või siis öeldakse: „portreelugu“ – see tähendab, et tuleb rääkida iseendast. Aga väidetavalt saab oma tuntust kasutada ka mõne ühiskondliku sõnumi edastamiseks. Kas tõesti? Kutsusime kohale eksperdid, et asja selgitada, ja kaasasime ühe hariliku "ignorantse" näitleja, kelle peal nende tarkust testida.

Osalevad:
Reet Aus, moekunstnik
Mihkel Raud, sotsiaaldemokraat
Krister Paris, meediaekspert
Veiko Tubin, näitleja

Arutelujuht: Aro Velmet, ajaloodoktorant

Eesti teater: traditsioonide hoidja või muutuste eestvedaja?
Kell 18.00-19.30

Vahel tundub, et toimugu mujal mis tahes, teatrilaval näeb ikka ikka iiri peredraamasid ja vene mõisalugusid. Eelmisel aastal toimunud kooseluseaduse möllu puudutas kogu Eesti teatri peale üks harrastusteatri lavastus. Kas teatris peakski näitama ainult neid väärtusi, mis on ajas muutumatud, või peaks ta käima ajast ees ja ise neid looma? On ta vähemuste või enamuse hääletoru?

Osalevad:
Paavo Piik, dramaturg
Meelis Oidsalu, kriitik
Vallo Kirs, lavastaja
Andri Luup, näitekirjanik

Arutelujuht: Mari-Liis Lill, näitleja