Christoph Maria Schlingensief (24. oktoober 1960–21. august 2010) oli oma eluajal üks originaalsemaid ja vastuolulisemaid hääli saksa teatri- ning filmikunstis. Ta oli suur satiirimeister, kelle poliitiline närv ei peljanud mitte ühtegi tabu ja kelle publikut kaasav lähenemine tegi Volksbühnest üheksakümnendatel ühe põnevaima teatri Berliinis kui mitte lausa kogu Saksamaal.

Esialgu filmi- ja telemaailmas omale nime teinud Schlingensiefi on põhjendatult peetud viimaste aasakümnete üheks mõjukaimaks lavastajaks saksa teatris. Linnateater toob ühel erilisel õhtul huvilisteni Schligensiefi 2003. aasta filmi „Freakstars 3000“, mis näitlikustab ideaalselt tema nii kastist väljas loomingulist lähenemist kui võimalik. Schlienginsief asetab siin reality-show võtmesse ühe puuetega inimeste hooldekodu elanike staaripüüdlused ja paneb vaataja endale otsa vaatama – mil määral oleme me tegelikult tolerantsed ja kui tihti see näiline tolerantsus maskeerib tegelikult hirmu? Kelle hääled ja näod on lavapüünele lubatud ja keda eelistatakse ignoreerida? Igasugused eelarvamused paneb „Freakstars 3000“ korralikult proovile. Pöörane ja unustamatu filmikogemus garanteeritud.

Kinoõhtu toimub 16. jaanuaril algusega kell 19.00 Tallinna Linnateatri Taevalaval. Sündmus on ilma sissepääsutasuta. Film on saksa keeles ingliskeelsete subtiitritega (the film is in German with English subtitles). Seekordne filmisoovitus tuleb Tiit Ojasoolt ja Eero Eepnerilt, kes teevad filmile sissejuhatuse ja räägivad, kuidas nemad Schlingensiefini jõudsid.