Märts on traditsiooniliselt teatrikuu. Sel korral tähistame seda muuhulgas ühe kinoõhtuga. Festival Talveöö Unenägu käesoleval aastal küll puhkab, et 2020 taas maailmatasemel teatrit Tallinnasse tuua, kuid võimalus välismaiste teatritegemistega kursis olla ei kao kuhugi. Niisiis esitleme 7. märtsil kell 19.00 Põrgulaval Hollandi ühes suurimas linnas Rotterdamis tegutseva teatri Wunderbaum dokfilmi „Stop Acting Now“ („Näitlemine otsekohe lõpetada“, 2016). 

Hollandis tugeva sotsiaalse närviga tuntud Wunderbaumi trupp võttis ühel hetkel vastu otsuse teatritegemise asemel midagi päriselt ära teha. Selleks tuli kõigepealt aga selgeks teha, milliseid muutuseid ühiskonnas üleüldse näha soovitakse. Ja kas lahendused üldtuntud probleemidele on ikka nii iseenesestmõistetavad, nagu esmapilgul võib näida? Wunderbaumi näitlejatel oli maailma parandamiseks igaühel oma meetod – kes avas jaapanipärase nutmisbaari vohava ülioptimismi vastukaaluks, kes andis välja telefoniäpi potiaianduse arendamiseks, kes nägi suurimat võimalikku panust järglase saamises. Millises ühiskonnas me üldse soovime elada? Ja millised on meie tegude tagajärjed? 

Filmiõhtu juhatab sisse Tallinna Linnateatri peakunstnik Kristjan Suits.

Kinoõhtu on huvilistele tasuta. Film on hollandi keeles ingliskeelsete subtiitritega (in dutch with English subtitles). Sissepääs Lai 23.

Filmi kestus: 82 minutit