Sügis toob Tallinna Linnateatrisse taas ka tavaks kujunenud kohtumisõhtud. Värsketelt lavastustelt on oodata julgeid rõhuasetusi, mis lubavad pakkuda mõtteainest märgatavalt kauemakski kui ainult etenduse õhtuks – nagu mõjuvale teatrikogemusele kohane.

Nii toimubki alanud hooajal esimene kohtumisõhtu Teatrisõprade klubis 14. novembril kell 17.00, et arutada Mehis Pihla lavastuse „John“ teemade üle. Räägime teatrist ja räägime elust, nagu ikka.

 Noor – kuid juba kogenud – lavastaja Mehis Pihla on tänuväärsel kombel jõudnud oma tööjärjega Tallinna Linnateatrini. Hobuveskis äratab ta ellu Annie Bakeri näidendi „John“ (esietendus 6. oktoobril), mis Eesti lavalaudadele jõuab esimest korda. Osades mängivad Liis Lass, Märt Pius, Anu Lamp ja Helene Vannari. Tähelepanu väärib samuti tõsiasi, et tegu on Kristjan Suitsu esimese kunstnikutööga Linnateatri peakunstniku ametis.  Bakeri näidendi keskmes on inimsuhted, seda nii noorte kui vanade vahel – ja sealjuures kõiksugused kombinatsioonid neist eri pooltest. Kust algab ja kus lõpeb ausus? Kuidas hoida meile antud sidemeid, kui me ei oska iseennastki hoida? Ja miks kipub üksindusest kasvama ähvardav möödapääsmatus, kui me nii väga üritame temast just hoiduda? 

Hooaja esimese kohtumisõhtu teemaks on seega kujunenud „John. Üksiolemise kunst“. Mõtteid vahetavad lavastaja Mehis Pihla, näitleja Liis Lass, kunstnik Kristjan Suits ja teatriteadlane Madli Pesti. 

Sissepääs on kõigile huvilistele prii. Klubisse pääseb Tallinna Linnateatri peauksest (Lai 23).

https://soundcloud.com/linnateater/john-uksiolemise-kunst-14112018