Diana Leesalu lavastus „Inimesed, kohad ja asjad“ on jätnud Linnateatri publikule tugeva jälje – etendusejärgne tagasiside on olnud kohati lausa hingekriipivalt aus. Arvamuste suur hulk tõestab vaid üht: sõltuvus, sellega elamine ning selle ületamine on jätkuvalt Eesti ühiskonnas üks kriitilisemaid murekohti. 

Narkosurmade arvu poolest on Eesti endiselt Euroopa esirinnas. Ennetustegevusi, ravi ja toetavaid sotsiaalteenuseid hõlmav valdkond on jätkuvalt alarahastatud. Kuidas otsida abi, kui ei tea sedagi, kelle käest ja kust abi paluda? Milline osa probleemist on Eesti riigi senisel keela-ja-karista narkopoliitikal, kui näiteid lootustandvamatest alternatiividest on siitsamast Euroopast võtta küll ja veel? 

19. aprillil, vahetult pärast „Inimesed, kohad ja asjad“ etenduse lõppu, toimub Taevalaval kohtumine asjaosaliste ja teatriväliste külalistega. Arutame, mis teevad Diana Leesalu lavastuse ja Duncan Macmillani näidendi eriliseks, kuidas laval nähtu suhestub ühiskonnas valitsevate meeleolude ja tõekspidamistega ning jagame isiklikke kogemusi, et mõista, mitte kohut mõista.

Arutelu algab orienteeruvalt kell 22.15 ning kestab ligikaudu 45 minutit. Linnateatri poolelt võtavad ringist osa näitlejad Evelin Võigemast ja Indrek Ojari. Lisaks jagavad mõtteid erakonna Eestimaa Rohelised esimees Züleyxa Izmailova ja esindajad MTÜ Convictusest ning sotsiaalministeeriumist.

Kõik on oodatud arvamust avaldama ja küsimusi esitama. Sissepääs etendusjärgsele kohtumisõhtule on prii.

Evelin Võigemast on teemat ka 2016. aasta lõpul „Pealtnägija“ saate jaoks uurinud (01:43–16:00).
Soovitame tutvuda, kes seni pole veel jõudnud.