Suure publikuhuvi tõttu kolib hooaja avaüritus Väikesest saalist Taevalavale!

Tallinna Linnateater alustab oma 55. hooaega. Sel puhul kutsume Taevalavale külla põneva seltskonna, kes tutvustab peagi esietenduvaid materjale tavapärasest pisut teises võtmes. 

Mida see „Pisuhänd“ siis tähendama peaks? Ei, me ei loe ega lavasta 7. septembril Eduard Vilde satiiriklassikat, kus käib pidev jagelemine, milline see õige „Pisuhänd“ siis olema peaks. Me anname hoopis tuntud kodumaistele kirjutajatele võimaluse luua oma nägemuse näidenditest, mis algaval hooajal Linnateatris lavakujule jõuavad. Iga külaline peab enda kujutlusvõimele sobivas vormis ettekande ühest kavas olevast materjalist. Millist lavastust nemad oma vaimusilmas näevad? Seejärel kuulame, mida lavastajad ise asjast arvavad, kas ootused kattuvad nende nägemustega või triivivad eri suundades. Milline peaks üks kunstiteos üleüldse olema? Mida õppida ootustest? Mida rõhutada ja mida fookusest välja jätta? Igatahes on põhjust loota üllatustele.

Linnateatri konverentsüritusel fantaseerivad lühiettekannetega Keiu Virro, Jan Kaus, Pille-Riin Purje, Kaur Riismaa ja Danzumees. Üritus kestab orienteeruvalt poolteist tundi.


Tule kohale ja kuula, mida Linnateatris uuel hooajal näha võib! Kohvi ja torti saab ka.

Piletihind 5 eurot. Sissepääs Lai 23.