Uus hooaeg toob Tallinna Linnateatrisse uued helid. Käivitame sügisel värske kontserdisarja Lai 47 asuvas Hobuveskis, kus astuvad üles muusikud, kes on tuntud oma teatri- ja filmimaailmale loodud heliteostega. Iga kontsert on ainulaadne võimalus kogeda elavas esituses muusikat autoritelt, kes on andnud oma loominguga näitekunstile hindamatu helilise lisamõõtme. Teater on teatavasti eri valdkondi siduv kunstivorm, soovime seda ka uue kontserdiseeriaga Hobuveski hubases õhustikus esile tuua.

Sarja esimene kontsert toimub 12. septembril algusega kell 19.00. Esinejaks on Ardo Ran Varres Film Music Band koosseisus Jorma Toots (klahvpillid), Andre Maaker (kitarrid), Ahto Abner (löökpillid), Lauri Kadalipp (saksofonid ja flööt) ja Ardo Ran Varres ise. Erikülalisena liitub bändiga imeline Liisi Koikson! Esitamisele tuleb valik viimase 20 aasta jooksul loodud teatri- ja filmimuusika hulgast, sealhulgas Tallinna Linnateatri lavastuses kõlanud teoseid (Ardo Ran Varres on kirjutanud muusikat lavastustele „Tõestus“, „Krabat“ ja „Vürst Gabriel ehk Pirita kloostri viimased päevad“). Kontserdil on samuti põhjust oodata muusikalisi üllatusi, mis pole veel teatrilavadele jõudnud.

Hooajal 2018–2019 soovime igal aastaajal viia Hobuveski üheks õhtuks muusikalainele. Esimene kontsert algavas sarjas toimub seega sügisel, järgmiseid esinejaid on oodata juba talvel ja kevadel. Info uute kontsertide kohta ilmub Linnateatri kodulehel hooaja jooksul.

Istekohti on piiratud arv!