Linnateatri järgmine kinoõhtu toob publikuni värske Eesti dokumentaalfilmi „Südamering“. Dokfilmi loojana tuntust koguva Margit Lillaku uut täispikka filmi saab näha 17. oktoobril kell 19 Linnateatri Põrgulaval

„Südamering“ räägib inimestest, kes on otsustanud proovida tavapärasest pisut teistsugust elu. 2014. aastal pani rühm otsiva meelega inimesi oma säästud kokku, et osta ühiselt vana mõisakompleks Eesti esimese teadliku ökokogukonna rajamiseks. Nad kolivad oma lastega poollagunenud hoonetesse ja asuvad neis tööle, et luua seal midagi uut, midagi sellist, millest nad on puudust tundnud. Viie pere pürgimused harmoonilise ühiselu poole põrkuvad aga vastu vanu mustreid, mille lahendamine eeldab kompromissitut ausust ja programmilist eneseületamist. Isiklik vastutus ei kao kommuunis elades kuhugi. Ja otsused lähevad ainult kaalukamaks. 

Linnateatris toimuvale eriseansile tuleb külla ka režissöör Margit Lillak ise. Kommuunielu kõrgustest ja karidest arutavad koos filmi režissööriga Linnateatri lavastuse „Kommuun“ peaosalised Indrek Ojari ja Hele Kõrve. Linnateatri kinoõhtud on ilma sissepääsutasuta. 

Film on eesti keeles ingliskeelsete subtiitritega. 

Filmi kestus: 94 minutit.

Režissöör:
Margit Lillak

Produtsent:
Johanna Trass

Tootja:
Allfilm

Operaatorid:
Mihkel Soe, Margit Lillak

Helilooja:
Sten Šeripov

Monteerijad:
Jaak Ollino jr, Helis Hirve

Sissepääs:
Tasuta