Uudisvoog

Uudised RSS

UUDISKIRI: Tallinna Linnateatri festival Talveöö Unenägu 2018: Alvis Hermanis

25. aprill 2018


Talveöö Unenägu tuleb sel aastal kümnendat korda! Tänavune festival on pühendatud ühele meistrile ja tema loomingule:

Talveöö Unenägu tuleb sel aastal kümnendat korda!

 

Tänavune festival on pühendatud ühele meistrile ja tema loomingule: Euroopa tipplavastajale Alvis Hermanisele ja tema lavastustele. 


Kes on Alvis Hermanis?

Alvis Hermanis on tänapäeva üks mõjukamaid Euroopa lavastajaid. Lisaks tööle Riia Uues Teatris, mida ta juhib alates 1997. aastast, toob Hermanis lavastusi välja Euroopa mainekamates teatrites nagu Burgtheater Wien, Schaubühne Berlin, Münchner Kammerspiele ja Schauspielhaus Zürich ning ooperimajades nagu Milano Teatro alla Scala, Opéra national de Paris, Berliini Staatsoper im Schiller Theater, Wiener Staatsoper ja Brüsseli La Monnaie.

Tema pälvitud preemiate hulka kuuluvad muuhulgas Euroopa Teatriauhind „Uute teatrireaalsuste“ kategoorias (sama preemiaga pärjati äsja ka Teatrit NO99), samuti Stanislavski auhind, kaks Kuldse Maski preemiat ja Max Reinhardti sulepea Salzburgi Festivalilt.
 

Talveöö Unenäo põhiprogramm koosneb Hermanise lavastustest, mis sillutasid talle tee Euroopa suurimatesse teatrimajadesse, kus ta lavastab siiani. Festivali põhiprogrammi kuulub viis lavastust: „Brodski/Barõšnikov“„Pikk elu“„Läti armastus“„Must piim“ ja „Oblomov“. Koostöös teatrifestivaliga Kuldne Mask on festivali eriprogrammis ka lavastus „Šukšini jutustused“.

2. septembrini on piletid kuni 20% soodsamad.
Piletid on müügil alates 2. maist Tallinna Linnateatri kassas ja Piletilevis.
Kõikidel etendustel on sünkroontõlge eesti ja vene keelde.


Tule tutvuma maailmatasemel teatrikultuuriga ning saa osa juubelifestivalist!

Põhiprogramm 2018

Brodski/Barõšnikov


Lavastuse „Brodski/Barõšnikov“ juured on kahe maailmanimega Vene emigrandi kauaaegses mõttekaasluses. Luuletaja Jossif Brodski ja tantsija Mihhail Barõšnikov tutvusid pärast kolimist Ameerika Ühendriikidesse 1970ndatel ning nende sõprus kestis kuni Brodski surmani. Nüüd esitab kunagine balletitäht, teatri- ja filminäitleja Mihhail Barõšnikov Brodski sügavat ja mõtlemapanevat loomingut monolavastusena, mis on pälvinud suurt tähelepanu nii siin- kui ka sealpool Atlandi ookeani.

 Loe lähemalt 

Pikk elu


„Pikk elu“ on näitlejate improviseeritud sketšidest loodud lavastus, mis räägib ebapopulaarsest teemast – vanadusest. Püüdes anda hinge argistele tegevustele ja igapäevastele esemetele, heidab trupp tragikoomilise pilgu eakate inimeste elule ühes Riia ühiskorteris.

 Loe lähemalt 
 

Läti armastus


Idee selleks lavastuseks sündis ringreisil olles, kui näitlejad lugesid ajalehtedest tutvumiskuulutusi ja hakkasid fantaseerima, mis juhtuks, kui sealsed mehed-naised omavahel kohtuksid. „Läti armastus“ on lugu inimese igatsusest armastust kogeda, meie ajastust, kus suhtlemine muutub üha enam virtuaalseks, ning imedest, mida elus võib ette tulla.

 Loe lähemalt 

Oblomov


Alvis Hermanis ja tema trupp annavad oma tõlgenduse Ivan Gontšarovi tuntud romaanile vene aadlimehest, kes veedab oma päevi voodist lahkumata ning unistab probleemivabast elust. Kirjandusklassikas on Oblomovist saanud laiskuse ja jõuetuse võrdkuju – aga on see laiskus või midagi hoopis keerulisemat, mis ei lase tal täiel rinnal elada?

 Loe lähemalt 

Must piim


Nagu Eestis, on ka Lätimaal üha vähem vanaemasid, kes elavad maal ja peavad lehma. Aga mitte suurlinnas, vaid just seal, maal vanaema juures peitub lätlase tõeline identiteet, leidsid Riia Uue Teatri näitlejad, olles kogunud kaks aastat lugusid Läti maaelust. „Must piim“ on nende kaheaastase uurimistöö tulemus humoorikas lavavormis.

Loe lähemalt

Eriprogramm

Šukšini jutustused
 

Koostöös Kuldse Maskiga

Lavastus portreteerib muust maailmast äralõigatud Siberi küla elanikke, kes otsivad oma identiteeti kaasaegses maailmas. Need on lood nii-öelda „levist väljas” inimestest, kel puudub kontakt ülejäänud ühiskonnaga ning kes mõtisklevad sageli elust ja surmast, saatusest ja juhustest, kommetest ning ajaga kaasa minemisest.

 Loe lähemalt  
 Kuldse Maski programm