Meediakaja

Meediakaja RSS

ETV kultuuriuudised: Linnateater ja Nukuteater avasid hooaja

1. september 2013
Kultuuriuudised väisasid Linnateatri ja samal päeval Laia tänava teises otsas toimunud Nukuteatri hooaja avasündmusi. 

Tallinna Linnateater ja Nukuteater vallutasid oma kodutänava hooaja avapidustustega. Kui Linnateater pakkus publikule ainukordsena vaatamiseks nelja lühietendust, siis Nukuteater tutvustas oma uuslavastuste tegelasi.

Neljakümne üheksandat  hooaega alustav Linnateater avas selle aasta omapärase eksperimendiga. Nimelt mängiti teatri erinevates saalides nelja kümneminutilist näitemängu. Sellise aja sees üht lugu jutustada on parajalt keeruline, kuid sugugi mitte võimatu, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Uuel hooajal unustab Linnateater kümneminutilised etendused ja lavale tuuakse kaheksa uuslavastust. Pärast Robert Lepage'i külalisetendust "Kuu tagumine külg" võib oktoobri keskel näha Diana Leesalu poolt kirjutatud "Offline'i". Peanäitejuht Elmo Nüganeni sõnul käsitleb näidend virtuaalmaailma ja reaalse maailma kokkupuudet.

Oma peole olid Nukuteatri inimesed uudistamiseks toonud uuslavastuste "Väike Gavroche", "Väike nõid" ja "Nublu" tegelased. Nendest esimesena jõuab lavale "Hüljatutest" pärit "Väike Gavroche".

Kuigi hooaja avamisele toodud tegelased olid pärit laste- ja noorteetendustest, ei pea tulevasel teatriaastal pettuma ka Nukuteatri vanemad külastajad. Täiskasvanutele on novembrikuus tulemas intrigeeriv ja ja üsnagi karm lavastus "Lemuel Pitkini demonteerimine". 

Videoklippi vaata ERR-i portaalist