Sündmused

Sündmused RSS

Seminar "Madis Kõiv ja filosoofia"

23. jaanuar 2012

2. veebruaril 2012 toimub Tallinna Linnateatri Teatrisõprade Klubis (Lai tänav 23) seminar „Madis Kõiv ja filosoofia“. Kokku tulevad filosoofid, kirjanduse ja teatri uurijad ning teatripraktikud, et kõnelda Madis Kõivu tekstide filosoofilistest tagamaadest – on ju Kõiv üks kõige laetumaid ja sügavuti liikuvamaid eesti mõtlejaid. Seminari eesmärgiks on aidata kaasa filosoofilise aspekti edasisele süvenemisele Kõivu kirjandusliku ja dramaturgilise loomingu vastuvõtus.

Kavas:

11.00
Jaan Kangilaski. Kõivu seminarist
Rein Veidemann. Madis Kõivu „ometi“
Aare Pilv. Madis Kõivu mälugrammatikast

13.00
Jüri Lipping. (Teema täpsustumisel)
Kristiina Reidolv. Madis Kõivu „Kokkusaamise“ ajaloolis-filosoofiline tagapõhi
Eduard Parhomenko. Kõiv, dramaatiline filosoofia – ja Maria von Herberti enesetapp

14.30 lõuna

15.30-17.30
Vestlusring (koos katkenditega lavastuste videosalvestustest): Priit Pedajas, Ain Lutsepp ja filosoofid; modereerib Valle-Sten Maiste.

Seminari korraldavad Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus (Aare Pilv) ning Eesti Teatriuurijate Ühendus (Kristiina Reidolv).

Kõik huvilised on lahkesti oodatud, kuid ürituse parema sujuvuse huvides on soovitav endast eelnevalt teada anda aadressidel aare.pilv@mail.ee või reidolf@gmail.com .2. veebruaril 2012 toimub Tallinna Linnateatri Teatrisõprade Klubis (Lai tänav 23) seminar „Madis Kõiv ja filosoofia“. Kokku tulevad filosoofid, kirjanduse ja teatri uurijad ning teatripraktikud, et kõnelda Madis Kõivu tekstide filosoofilistest tagamaadest – on ju Kõiv üks kõige laetumaid ja sügavuti liikuvamaid eesti mõtlejaid. Seminari eesmärgiks on aidata kaasa filosoofilise aspekti edasisele süvenemisele Kõivu kirjandusliku ja dramaturgilise loomingu vastuvõtus.