Sündmused

Sündmused RSS

Ettekandepäev “Lavastaja, lugeja, näitleja Nüganen (50)” ja raamatu "Elmo Nüganen. Esimene vaatus" esitlus

25. jaanuar 2012

15. veebruaril tähistab Tallinna Linnateater peanäitejuht Elmo Nüganeni 50. sünnipäeva.

Kõik huvilised on sel päeval oodatud kell 11 algavale teatriuurimuslikule ettekandepäevale, kell 16 esitletakse aga raamatut "Elmo Nüganen. Esimene vaatus". Raamatu on andnud välja Linnateater, koostanud ja toimetanud Triin Sinissaar, Anu Lamp ja Kalju Orro, kujundanud Angelika Schneider.

Ettekandepäeva kava

Kell 11-13
Luule Epner, teatri- ja kirjandusteadlane (Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool). „Visandeid Elmo Nüganeni lavastajaportreele.“
Arne Merilai, kirjandusteadlane (Tartu Ülikool, eesti kirjanduse professor). „Lavastaja Nüganen: kujustav lugeja ja kujundlik mõtleja.“
Piret Kruuspere, teatri- ja kirjandusteadlane (Underi ja Tuglase Uurimiskeskus,EMTA lavakunstikool). "Tammsaare. Nüganen. Aeg ja lugu"

13-14 Lõuna

14-15.30
Kirsikka Moring, teatrikriitik (Soome). „Elmo Nüganen eesti teatri saadikuna Soomes.“
Pille-Riin Purje, teatrivaatleja. ""See pole see..." ümises Ivanov. Nüganen ja vene klassika, aga mitte ainult."
Jaanus Rohumaa, lavastaja. "Loomingulise kaasteelise pilk."

Päeva modereerib Maria Lee Liivak.
Ettekandepäev sünnib Eesti Teatriuurijate Ühenduse ja Linnateatri koostöös, toetab Kultuurkapitali näitekunsti sihtkapital.

Palume ettekandepäevale registreeruda kuni 13. veebruarini e-posti aadressil t.sillaste@linnateater.ee või telefonil 6650 888.

16.00
Raamatu „Elmo Nüganen. Esimene vaatus“ esitlus.
Raamatu on koostanud ja välja andnud Tallinna Linnateater, toimetajateks Triin Sinissaar, Anu Lamp ja Kalju Orro, kujundanud Angelika Schneider.15. veebruaril tähistab Tallinna Linnateater peanäitejuht Elmo Nüganeni 50. sünnipäeva. Kõik huvilised on oodatud kell 11 algavale teatriuurimuslikule ettekandepäevale, kell 16 esitletakse aga raamatut "Elmo Nüganen. Esimene vaatus". Raamatu on andnud välja Linnateater, koostanud ja toimetanud Triin Sinissaar, Anu Lamp ja Kalju Orro, kujundanud Angelika Schneider.