Aasta 1903. Vene Keisririigis lõõmavad kired ja konfliktid. Pomm on aga juba tiksuma pandud. Samal ajal kirjutab arstiharidusega kirjanik Anton Tšehhov oma viimase näidendi „Kirsiaed“ – loo muutuste eelaimuses elavast perekonnast ja nende lähikondlastest, põimides erinevaid ilmavaateid niisama palju, kui on näidendis tegelasi.

Miks nimetab Tšehhov oma „Kirsiaeda" komöödiaks? Ja miks nähakse selles näidendis kangekaelselt ikka draamat? Kas Ranevskajal oli muid valikuid peale kirsiaia müümise? Ja kui oli, siis miks ta neid ei kasutanud? Kes on need tegelased, keda „Kirsiaias“ küll laval ei näe, ent kes mängivad loo juures väga suurt rolli?

Nädal enne esietendust kohtuvad Linnateatri Teatrisõprade klubis ajaloolased David Vseviov ja Ott Sandrak ning „Kirsiaia“ lavastaja Elmo Nüganen, et murda müüte, anda vastuseid ning selgitada tagamaid, milline oli olukord Venemaal 20. sajandi alguses ning miks just „Kirsiaed“ on üks olulisemaid maailmadramaturgia meistriteoseid. Juttu tuleb loomulikult ka vähem kui nädala pärast, 9. detsembril esietenduvast „Kirsiaiast“.

Vestlusring toimub pühapäeval, 3. detsembril kell 14.00 Tallinna Linnateatri Teatrisõprade klubis ning on kõigile osalejatele tasuta! Sissepääs teatri peauksest.