Rahvusvahelisel teatripäeval, 27. märtsil kell 13.00 avatakse Panso saalis uus näitus "Hetkepüüdja. Kalju Orro 65".

Kalju Orro elus on olnud palju rolle. Alates 1978. aastast on ta töötanud Noorsooteatri/Linnateatri näitlejana ning mänginud selle aja jooksul erinevates lavastustes nii pea- kui kõrvalosi. Ent lisaks teatrirollidele on Kaljul ka selliseid olulisi osatäitmisi, mis ulatuvad teatrilavast kaugemale. Nimelt on ta juba aastakümneid jäädvustanud eesti teatrielu – seda nii intervjueerija, arhivaari kui ka fotograafi rollis. Neist viimasel peatub lähemalt ka see näitus.

Kalju püüab hetki – neid, mis argielus nähtamatuks võivad jääda ning mille tabamiseks on tarvis ühte väga olulist oskust: neid märgata. Seal, kus parasjagu midagi toimub, on Kalju alati kohal, fotoaparaat kindlalt kaela riputatud ning terav pilk kaamerasse suunatud. Pole olemas sündmust, mida ta poleks pildistanud, ega kolleegi, kes tema kaamerasilma ette poleks jäänud. Selle tõestuseks olgu raamitud portreed kolleegide töölaudadel või fotoalbumid riiulitel – tabamatuks pole jäänud miski.

See näitus on pühendatud Kalju Orrole kui teatrielu eriliste hetkede püüdjale ja jäädvustajale. Ehkki Kalju fotokogul pole piltlikult öeldes otsa ega äärt, oleme seintele riputanud groteskselt vaid sõrmeotsatäie. Valitud fotodel on erilised hetketabamused tavapärasest teatrielust – seda nii etenduse ajal kui proovis, koduteatris kui väljasõitudel, lava ees kui ka taga.