Sündinud: Kilingi-Nõmmel, 20. märtsil 1948

Haridus: 1970. aastal lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri IV lennu

Perekond: täiskasvanud tütar

Linnateatris töötab: alates 1976. aastast näitlejana

 

Rollid Linnateatris

Kõige vanem naine  J.-L. Lagarce, "Olin kodus ja ootasin, et vihma hakkaks sadama"
lavastaja A. Lamp, esietendus 2016

Felicity – M. Cristofer"See hetk" 
lavastaja A. Kõrve, esietendus 2016

Maag – E. Hemingway, "Vanamees ja meri"
lavastaja M. Helde, esietendus 2015

Olga – W. Boyd, "Igatsus" 
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2014

Proua Pärapool  K. Campbell, "Skangpoomijad"
lavastaja A. Vaarik, esietendus 2013

Evelyn Thomas – D. Hare, "Amy seisukoht"
lavastaja M. Kiselov, esietendus 2011

Anna – M. Frisch, "Härra Biedermann ja tulesüütajad"
lavastaja K. Üksküla, esietendus 2010

A. Valdes / A, Lamp, "Keskööpäike"
A. Valdes, dram. A. Lamp / A. Lamp, esietendus 2010

Ema – J. L. Lagarce, "Meie, kangelased"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2009

Grace – M. Panych, "Minu tädi"
lavastaja A. Eelmaa, esietendus 2009

Ujulatöötaja – O. ja V. Presnjakov, "Ohvrit mängides"
lavastaja M. Koldits, esietendus 2008

Vargamäe Mari – A. H. Tammsaare / E. Nüganen, "Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2006

Proua Malmberg – A. H. Tammsaare / E. Nüganen, "Tõde ja õigus. Teine osa"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2005

Mammi Hawkins – E. Waugh / T. Sinissaar, "Sebastian"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2004

Ariane Clarence – C. Magnier, "Vaene kunstnik!"
lavastaja E. Baskin, esietendus 2003

Proua Stöhr – T. Mann / M. Kõiv, "Võlumägi"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2001

Roheliste rullidega kodanik – D. Ben-Dor, "Kuningas Arhispektrum Hüpotetikus Esimese langus ja tõus"
lavastaja T. Lensment, esietendus 2001

Kõrtsi perenaine – A. Dumas / E. Nüganen, "Musketärid. Kakskümmend aastat hiljem"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2001

Kate Osbourne – M. McDonagh, "Inishmaani igerik"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2000

Humee – J. Tätte, "Sild"
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2000

Betty – G. Adams, " Hall mees"
lavastaja E. Spriit, esietendus 1999

Mrs. Hudson – A. Conan Doyle, "Sherlock Holmes ja doktor Watson"
lavastaja A.-E. Kerge, esietendus 1998

Kass Madrusson – E. Uspenski / P. Tammearu, "Onu Teodor, kass ja koer"
lavastaja P. Tammearu, esietendus 1998

Donnazza – D. Fo, "Elizabeth - naine juhuse tahtel"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1996

Laia Viiu – A. H. Tammsaare / I. Mõttus, "Kaks paari ja üksainus"
lavastaja R. Trass, esietendus 1995

Valerie von Kant – R. W. Fassbinder, "Petra von Kanti kibedad pisarad"
lavastaja M. Kalmet, esietendus 1994

Rollid Noorsooteatris

Proua Pernelle – Molière, "Tartuffe"
lavastaja R. Baskin, esietendus 1993

Amm – W. Shakespeare, "Romeo ja Julia"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1992

Proua Kuusik – A. H. Tammsaare / M. Unt, "Priius - kallis anne"
lavastaja M. Unt, esietendus 1991

Jacqueline – Molière, "Arst vastu tahtmist"
lavastaja M. Kalmet, esietendus 1990

Eugenia – S. Mrožek, "Tango"
lavastaja M. Unt, esietendus 1989

Maali – H. Raudsepp, "Vedel vorst"
lavastaja M. Unt, 1989

Armuline proua – J. Genet, "Toatüdrukud"
lavastaja M. Unt, esietendus 1988

Eit – V. Koržets, "Tühivaim"
lavastaja E. Spriit, esietendus 1986

Reet – P. Kuusberg / K. Komissarov, "Meie juhtum"
lavastaja K. Komissarov, esietendus 1985

Missis Paige – W. Shakespeare, "Windsori lõbusad naised"
lavastaja E. Hermaküla, esietendus1984

Virginie – Y. Jamiaque, "Härra Amilcar"
R. Allabert, esietendus 1983

Martirio – F. Garcia Lorca, "Bernarda Alba maja"
lavastaja M. Karusoo, esietendus 1982

Hazel – E. O'Neill, "Elektra saatus on lein"
lavastaja M. Karusoo, esietendus 1981

Õnneseen – W. Disney / H. Vasar / K. Komissarov, "Lumivalgeke ja seitse pöialpoissi"
lavastaja K. Komissarov, esietendus 1979

Clea – G. Figuereido, "Rebane ja viinamarjad"
lavastaja K. Kilvet, esietendus 1978

Vangi naine – R. Saluri, "Kes ma olen?"
lavastaja K. Kilvet, esietendus1977

Rollid mujal

Maria – J. Eisenberg "Ülevaataja"
lavastaja P. Tammearu, esietendus Kuressaare Linnateatris 2015

A. Ayckbourn, "Hukkamõistu koor"
lavastaja R. Baskin, esietendus MTÜ-s Kell Kümme 2013 

I. Põllu, "Ernesaks ja Oamats"
lavastaja V. Keller, esietendus MTÜ-s Tuulekell 2008 

Rosie – J. Patrick, "Opal otsib meest"
esietendus Vana Baskini Teatris 2008

Mamma – T. Sinissaar, "Soolaev"
lavastaja Raivo Trass esietendus Pärimusteatris Loomine 2005 

U. Vadi, "Georg"
Smithbridge Productions, esietendus 2005

N. Simon, "Päikesepoisid"
Rändteater, esietendus 2004

Vanaema – A. Kitzberg, "Libahunt"
Randlane, esietendus 2004

J. Kander / F. Ebb, "Cabaret"
esietendus Vanalinnastuudios 2003


Olulisimad tööd väljaspool Linnateatrit

R. Harwood, "Kvartett",
lavastaja E. Keerd, esietendus Endla teatris 2014

Pat - M. Frayn, "Siin"
esietendus Eesti Draamateatris 1997

Lucia Petrella - E. De Filippo, "Komöödia kool"
esietendus Ugalas 1970

Miina - A. Kitzberg / A. Liives, "Püve Peetri riukad"
esietendus Ugalas 1971

Valentina - Roštšin, "Valentin ja Valentina"
esietendus Ugalas 1972

Tom Canty - M. Twain / Jakovlev, "Prints ja kerjus"
esietendus Ugalas 1972


Aastatel 1970-74 töötas Ugala teatris näitlejana.

Esinenud ER meelelahutussaadetes ja kuuldemängudes

Esinenud filmides:
"Rahu tänav" (Tallinfilm 1991), "Minu Leninid" (Faama Film 1997) ja "Nimed marmortahvlil" (Taska Film 2002)

Esinenud teleseriaalides:
"Onu Tik-Taki seiklused" (Teleteater 1981), "Wikmani poisid" (Teleteater 1995) ja "Internetivanaema" (ETV 1999), ENSV (ETV 2010-2011)

Preemiad

Eesti Teatriliidu parima naisnäitleja preemia 1989

Eesti Kultuurkapitali Näitekunsti Sihtkapitali poolt algatatud loomestipendium 1997
Eesti Raadio näitlejapreemia 2000

Valgetähe IV klassi orden 2005

Linnateatri kolleegipreemia parimale naispeaosa täitjale 2009 ("Minu tädi" - Grace)

Parima naiskõrvalosatäitja preemia rolli eest lavastuses "Keskööpäike" Balti Teatri Festivalil 2010

Linnateatri kolleegipreemia parima naiskõrvalosa eest 2011 (rollid lavastustes "Keskööpäike" ning "Härra Biedermann ja tulesüütajad")

Eesti teatri auhind parima naiskõrvalosa eest 2011 (roll lavastuses "Keskööpäike")

Espaki näitlejapreemia 2012

Tallinna Linnateatri kolleegipreemia parima naiskõrvalosa eest, 2017 (rollid lavastustes "See hetk" ja "Olin kodus ja ootasin, et vihma hakkaks sadama")