Sündinud: Tallinnas, 29. märtsil 1958 

Haridus: 1982. aastal lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi lavakunstikateedri X lennu

Perekond: kolm täiskasvanud poega 

Linnateatris töötab:  alates 1982. aastast näitlejana (aastatel 2006-2010 ka kirjandusala juhatajana)

Rollid Linnateatris

Šarlotta Ivanovna  A. Tšehhov, "Kirsiaed"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2017

P. Piik / M.-L. Lill, "Teisest silmapilgust"
lavastajad P. Piik ja M.-L. Lill, esietendus 2016

"Melujanu",
lavastajad H. Kalmet, P. Võigemast, M. Schmidt ja P. Piik, esietendus 2015

Ema D. Kelly, "Armastus ja raha",
lavastaja S. Pukk, esietendus 2014

Proua Vile – K. Campbell, "Skangpoomijad",
lavastaja A. Vaarik, esietendus 2013

Esme Allen D. Hare"Amy seisukoht",
lavastaja M. Kiselov, esietendus 2011

"Tallinna Linnateater laulab. Õnnelik õhtu",
esietendus 2010

Ema J.-L. Lagarce, "Üsna maailma lõpus",
lavastaja U. Uusberg, esietendus 2010

Proua Tšissik J.-L. Lagarce, "Meie, kangelased",
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2009

Sinjoora Frola L. Pirandello"Nii see on (kui teile nii näib)",
lavastaja A. Šapiro, esietendus 2006

Ida Langebrunn-Karim – A. H. Tammsaare / E. Nüganen, "Karin. Indrek. Tõde ja õigus. 4.",
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2006

Estragon  S. Beckett, "Oodates Godot'd",
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 2003

Anett J. Tätte, "Palju õnne argipäevaks!",
lavastaja A. Vaarik, esietendus 2001

Kuninganna Anna – A. Dumas / E. Nüganen, "Musketärid. Kakskümmend aastat hiljem",
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2001

Anna M. Bitter jun., "Põhhjas",
lavastaja P. Tammearu, esietendus 2000

Teine näitleja W. Shakespeare, "Hamlet",
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1999 

Raskolnikova F. Dostojevski / E. Nüganen, "Kuritöö ja karistus",
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1999

Celia Peachum B. Brecht / K. Weill, "Kolmekrossiooper",
lavastaja A. Šapiro, esietendus 1997

Hannah Jarvis T. Stoppard, "Arkaadia",
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 1997

Netty / Britta J. Rohumaa / M. Tuuling, "Ainus ja igavene elu",
lavastaja J. Rohumaa, esietendus 1996

Anna Petrovna A. Tšehhovi ainetel A. Adabašjan ja N. Mihhalkov, "Pianoola ehk Mehhaaniline klaver",
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1995

Kuninganna Anna A. Dumas / E. Nüganen, "Kolm musketäri"
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1995

Madge R. Harwood, "Kostümeerija",
lavastaja R. Baskin, esietendus 1995

Rollid Noorsooteatris

Ema T. Rozewicz, "Valge abielu",
lavastaja E. Nüganen, esietendus 1993

Hildur H. H. Gudmundsdottir, "Maestro",
lavastaja K. Kilvet, esietendus 1993

Noor naine lapsega W. Saroyan, "Mu süda on mägedes",
lavastaja K. Raid, esietendus 1993

Dorine Molière, "Tartuffe",
lavastaja R. Baskin, esietendus 1993

Teadustaja / proua Quesnet P. Weiss, "Rahvasõbra tagakiusamine ja tapmine vaimuhaiglas sadisti juhtimisel",
lavastaja M. Unt, esietendus 1992

Ingriin A. Gailit / J. Saar, "Niikaua kui sa ei tule, laulan sust...",
lavastaja K. Kilvet, 1991

Proua Linde  H. Ibsen, "Nukumaja",
lavastaja T. Savola, esietendus 1991

Medea L. Razumovskaja, "Medea",
lavastaja T. Lõhmuste, esietendus 1990 

Estelle J. P. Sartre, "Väljapääsu ei ole",
lavastaja K. Kilvet, esietendus 1990

Mai J. Metua, "Jüri Rumm",
lavastaja E. Spriit, esietendus 1990

Ema vaim S. I. Witkiewicz, "Väikeses häärberis",
lavastaja M. Unt, esietendus 1990

Magdalene Lee A. Christie, "Mõrv jõuluööl",
lavastaja K. Kilvet, esietendus 1989

"Maarjamaa",
lavastaja T. Lõhmuste, esietendus 1988

Claire J. Genet, "Toatüdrukud",
lavastaja M. Unt, esietendus 1988

Tüdruk J. Saar, "Kratimäng",
lavastaja K. Kilvet, esietendus 1988

Notsu A. A. Milne, "Christopher Robin ja tema sõbrad",
lavastaja T. Oja, esietendus 1986

Rimma H. Mäkelä / P. Saluri, "Härra Huu",
lavastaja K. Kilvet, esietendus 1986

Nele, Betkin C. de Coster / G. Gorin / O. Ehala, "Thijl Ulenspiegel",
lavastaja K. Kilvet, esietendus 1986

Kati V. Koržets, "Tühivaim",
lavastaja E. Spriit, esietendus 1986

Niina J. Saar, "Valge tee kutse",
lavastaja K. Kilvet, esietendus 1985

Õde Flinn D. Wasserman, "Lendas üle käopesa",
lavastaja V. Gvozdkov, esietendus 1985

Alais J. Goldman, "Lõvi talvel",
lavastaja R. Allabert, esietendus 1985

Regine H. Ibsen, "Kummitused",
lavastaja M. Unt, esietendus 1984

Koolitüdruk O. Luts / K. Komissarov / K. Orro, "Kevade",
lavastajad K. Komissarov ja K. Orro, esietendus 1984

Eve H. von Kleist, "Lõhutud vaas",
lavastaja M. Unt, esietendus 1984

Saša Glebova A. Kazantsev, "Vana maja",
lavastaja V. Gvozdkov, esietendus 1982

Dunois' paaž G. B. Shaw, "Püha Johanna",
lavastaja M. Karusoo, esietendus 1982

Tüdruk, kes arvas, et ema teab kõike M. Karusoo, "Kui ruumid on täis",
X lennu diplomilavastus, lavastaja M. Karusoo, esietendus 1982

Tüdruk, kes joonistas kana, aga ei kirjutanud "hen" M. Karusoo, "Meie elulood",
X lennu diplomilavastus, lavastaja M. Karusoo, 1982

Ö von Horvath / K. Orro, "Jumalata noorus",
X lennu diplomilavastus, juhendaja K. Orro, esietendus 1981

Maria Kondratjevna Bokova, lasteabi inspektor, hiljem haridusosakonna inspektor A. Makarenko / M. Karusoo, "Makarenko koloonia",
IX lennu diplomilavastus, lavastaja M. Karusoo, 1979

Lavastused Linnateatris

J.-L. Lagarce, "Olin kodus ja ootasin, et vihma hakkaks sadama",
esietendus 2016
Arthur Valdesest inspireeritud lavastus "Keskööpäike",
esietendus 2010

Rollid mujal

Proua Haag, "Utoopia rannik. II osa. Laevahukk"
T. Stoppard / E. Nüganen, esietendus Eesti Draamateatris 2013 

Ema, "Kirjad emale"
J. Smuul, dram. G. Tabor / G. Tabor, esietendus Kuressaare Linnateatris 2006

Naine T. Kempinski, "Lahus elu",
lavastaja R. Baskin, esietendus Vanalinnastuudios 2002

Leedi Macbeth W. Shakespeare, "Macbeth",
lavastaja A. Prosa, esietendus Rakvere Teatris 1999

Laura A. Strindberg, "Isa",
lavastaja T. Savola, esietendus Eesti Draamateatris 1993

Salomé O. Wilde, "Salomé",
lavastaja A. Lepik, esietendus Ugalas 1988

Siisike  M. Karusoo, "Nääripäev",
lavastaja M. Karusoo, esietendus Ugalas 1983

Viktoria A. Tšervinski, "Viktoria",
lavastaja I, Normet, esietendus Pärnu Draamateatris 1983

Antigone J. Anouilh, "Antigone",
X lennu diplomilavastus, lavastaja L. Peterson, esietendus Ugalas 1982

Tiiu H. Raudsepp, "Vedelvorst",
lavastaja J. Viiding, esietendus Draamateatris 1981

Olulisemad tööd väljaspool Linnateatrit

Mänginud telelavastustes:
"Väikevend ja Karlsson katuselt" (ETV 1988), "Squirrell" (ETV 1990), "Kummaline missis Savage" (ETV 1990)

Mänginud seriaalides:
"M-klubi" (BEC 1999-1996) ja "Klass: elu pärast" (ETV, 2010)

Mänginud filmides:
"Õnnelik lapsepõlv" (Tallinfilm 1988), "Ma olen väsinud vihkamast" (stuudio SEE 1995) ja ETV meelelahutussaadetes. 

Alates 1994. aastast tegutsenud õppejõuna EMTA lavakunstikoolis.
Tõlkinud arvukalt näidendeid inglise ja prantsuse keelest. 

Preemiad

Eesti Teatriliidu A. Lauteri nimeline preemia 1989

Teatrikunsti aastapreemia - parim naisnäitleja 1990 ja 1996

Eesti Teatriliidu A. Kurtna nimeline preemia 1993

Eesti Kultuurikapitali Näitekunsti Sihtkapitali poolt algatatud ühekordne loomestipendium 1995 ja 1997 

Vabariikliku teatrifestivali "Draama '96" parima naisnäitleja preemia

Vabariikliku teatrifestivali "Draama '99" parima naisnäitleja preemia kõrvalosa eest

Teatrikunsti aastapreemia - parim kõrvalosatäitja 2000 

Valgetähe V klassi orden, 2001

Linnateatri kolleegipreemia - parim kõrvalosatäitja 2001, parim naisnäitleja 2002

Aleksander Kurtna nimeline auhind 2002. 2002. aastal esietendunud näidendite"Tõestus", "Kopenhaagen" ja "Pühapäev" eesti keelde tõlkimise ja ja senise kõrgetasemelise ning mahuka tõlkeloomingu eest

Karl Adra nimeline preemia 2003 

Priit Põdroosi nimeline Eesti Teatri Aastapreemia 2006

Eesti Näitemänguagentuuri aastaauhind 2006

Eesti Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt algatatud Aasta Keeleteo rahvaauhind 2007

Raadioteatri näitlejaauhind 2007

Linnateatri kolleegipreemia parimale naiskõrvalosatäitjale, 2010 (proua Tšissiku roll lavastuses "Meie, kangelased")

Parima lavastuse preemia lavastusele "Keskööpäike" Balti Teatri Festivalilt, 2010

Linnateatri kolleegipreemia lavastuse "Keskööpäike" eest, 2011

Eesti Vabariigi Kultuuripreemia Esme Alleni rolli eest lavastuses "Amy seisukoht", 2012

Linnateatri publikupreemia, 2012 

Eesti Päevalehe preemia, 2013

Venemaa rahvusvahelise filmifestivali KINOŠOK naispeaosatäitja preemia filmi "Elavad pildid" eest, 2013

Prantsuse riiklik teeneteorden "Chevalier de Pordre du merite", 2015