Sündinud: Viljandis, 6. novembril 1946 

Haridus: Õppinud aastatel 1968-69 ETÜ pantomiimistuudios

Perekond: Abielus, kaks poega ja tütar

Linnateatris töötab: alates 2007. aastast näitlejana 
Töötanud aastatel 1976-81 Noorsooteatris

Rollid Linnateatris

Isa  J. Fosse, "Sügise unenägu"
lavastaja M. Kalmet, esietendus 2015

Candy  J. Steinbeck, "Hiirtest ja inimestest" 
lavastaja V. Kirs, esietendus 2014

Isa vaim  W. Shakespeare, "Hamlet",
lavastaja P. Võigemast, esietendus 2012

Juut  A. Puškin, "Mürk",
lavastaja K. Üksküla, esietendus 2012

Härrasmees  R. Kalinoski, "Koletis kuu peal",
lavastaja M. Kalmet, esietendus 2011 

Dr Antrechau, paavst Clemens VI P. Barnes, "JumaIa Narride Vennaskond",
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2010

Parun  A. H. Tammsaare, "Ma armastasin sakslast",
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2009

Isa J. L. Lagarce, "Meie, kangelased",
lavastaja 
E. Nüganen, esietendus 2009

Bõstrõi  A. H. Tammsaare / U. Lennuk, "Wargamäe Wabariik",
lavastaja 
E. Nüganen, esietendus 2008

Isa  O. ja V. Presnjakov, "Ohvrit mängides",
lavastaja M. Koldits, esietendus 2008

Willie  D. Potter, "Päike soojem, taevas sinisem",
lavastaja 
M. Koldits, esietendus 2007

Ollino  A. H. Tammsaare / E. Nüganen, "Tõde ja õigus. Teine osa",
lavastaja E. Nüganen, esietendus 2005, rollis alates 2007

Pavel Petrovitš Kirsanov  I. Turgenev / A. Šapiro, "Isad ja pojad",
lavastaja 
A. Šapiro, esietendus 2007

Olulisemad rollid Noorsooteatris

Kass Basilio  O. Ehala / A. Tolstoi, "Buratino",
lavastaja A. Šapiro, esietendus 1978

Bruno  F. Crommelynck, "Suurepärane sarvekandja",
lavastaja 
L. Peterson, esietendus 1977

Haavatu  F. Tuglas / E. Spriit, "Inimese vari",
lavastaja E. Spriit,
 esietendus 1977

Vladimir S. Beckett, "Godot' oodates",
lavastaja 
L. Peterson, esietendus 1976


Olulisemad tööd Linnateatris

Lavastanud Morris Panychi näidendi "Minu tädi", esietendus 2009 
Seadnud pantomiimi lavastusele "Amy seisukoht", esietendus 2011

Rolle mujal

J. Kruusvall, "Hääled",
Theatrum, esietendus 2014

A. Luup, "Tuvi",
MTÜ Arhipelaag, esietendus 2013

Leonti Ibajev T. Stoppard, "Utoopia rannik. II osa. Laevahukk",
esietendus Eesti Draamateatris 2013


Serebrjakov 
A. Tšehhov, "Onu Vanja",
esietendus Theatrumis 2012

M. Pagnol, "Tuulesaared",
esietendus Theatrumis (koostöös Arhipelaagiga) 2010

M. Kõiv, "Küüni täitmise lood ja laulud",
esietendus Saueaugu Teatritalus 2009 

J. Tätte, "Latern"
esietendus Nargen Festivalil 2009 

Stanley, kelner  A. Miller, "Müügimehe surm",
esietendus Eesti Draamateatris 2006

Mihkel Kull  A. Kivirähk, "Adolf Rühka lühikene elu",
esietendus Eesti Draamateatris 2005

Sulane  O. Luts / P. Pedajas, "Kevade",
esietendus Eesti Draamateatris 2005 

Brabantino W. Shakespeare, "Othello",
esietendus Eesti Draamateatris 2005 

P. Mudist, "Ratsukäik",
esietendus Tartu Teatrilaboris 2004

Polonius  W. Shakespeare, "Hamlet",
esietendus Theatrumis 2003 

Sass  A. Kivirähk, "Eesti matus",
esietendus Eesti Draamateatris 2002 

Teener  M. Kivastik, "Teener",
esietendus VAT-Teatris 2002 

Cornwalli hertsog  W. Shakespeare, "Kuningas Lear",
esietendus Eesti Draamateatris 2001 

Rätsep Taar  A. H. Tammsaare, "Tagasi Vargamäel",
esietendus Eesti Draamateatris 2001 

Ärni A. Kivirähk, "Rehepapp",
esietendus Eesti Draamateatris 2001

Hadar  T. Lindgren, "Kumalasemesi",
esietendus Tartu Teatrilaboris 2001 

Armastaja  G. de Machaut, "Mu lõpp on mu algus"
esietendus Von Krahli Teatris 2000

Vasja  R. Saluri, "Tulek",
esietendus Vaba Laval  2000

Vatikani kardinal  J. Kross, "Vend Enrico ja tema piiskop"
esietendus Eesti Draamateatris 2000

Onu Hans  A. Kivirähk, "Papagoide päevad"
esietendus Eesti Draamateatris 2000 

Elmar Krabbi  M. Ulman, "Teekond kappi",
esietendus Eesti Draamateatris 2000 

Mölder  D. Harrower, "Noad kanade sees",
esietendus Ugalas 1999

Bolotov  O. Luts / M. Unt, "Täna õhta kell kuus viskame lutsu",
esietendus Eesti Draamateatris 1998

M. Kõiv, "Stseene saja-aastasest sõjast",
Eesti Draamateater, 1998 

Charon  T. Stoppard, "Armastuse leiutajad",
esietendus Eesti Draamateatris 1998

Tõnno Jehivei  A. Kivirähk, "Atentaat"
esietendus Eesti Draamateatris 1997
Newman Noggs  C. Dickens, "Nicholas Nickleby"

esietendus Eesti Draamateatris 1997 

Toby, Miles  A. Ayckbourn, "Intiimsed tehingud"
esietendus Eesti Draamateatris 1996 

Lossivaht  M. Betsuyaku, "Krahv Dracula sügis",
esietendus Eesti Draamateatris 1996 

Clov  S. Beckett, "Lõppmäng",
esietendus Eesti Draamateatris 1996 

Skvortsov või Ferapont  A. Tšehhov, "Kolm õde"
esietendus Eesti Draamateatris 1996

Serebrjakov  A. Tšehhov, "Onu Vanja"
esietendus Eesti Draamateatris1996 

Sprich M. Lermontov, "Maskeraad"
esietendus Eesti Draamateatris 1995 

Episood  P. Shaffer, "Leekrüübe"
esietendus Eesti Draamateatris 1995 

Pinon  W. M. Bauer, "Ühe võõra silmades"
esietendus Eesti Draamateatris 1995 

Näitejuht J.-C. Carriere, "Meelespea"
esietendus Eesti Draamateatris 1995 

Söör Galahad  T. Dorst, "Merlin"
esietendus Eesti Draamateatris 1994 

Kelner, atašee, loomaarst, praost  B. Brecht, "Härra Punttila ja tema sulane Matti"esietendus Eesti Draamateatris 1994 

Klient, üliõpilane Sang  Songling, "Libarebased",
e
sietendus Eesti Draamateatris 1993 

Nöjd  A. Strindberg, "Isa",
esietendus Eesti Draamateatris 1993

Bagdad  R. Thomas, "Mõrtsukas Freddy"
esietendus Eesti Draamateatris 1993 

Munk, teener, mees  Y. Mishima, "Hanjo"
esietendus Eesti Draamateatris 1993

Saki  L. Norén, "Ja anna meile varjud",
e
sietendus Eesti Draamateatris 1993

Magister  M. Hornicek, "Kolm Albertit ja preili Matylda"
esietendus Eesti Draamateatris 1992

Lorenzo  W. Shakespeare, "Veneetsia kaupmees"
esietendus Eesti Draamateatris 1992

Uldrich von Kremer  E. Vilde, "Mäeküla piimamees",
esietendus Eesti Draamateatris 1992

Kassõhh  A. Tšehhov, "Ivanov"
esietendus Eesti Draamateatris 1992

Tõstre Toomas, kaupmees Silk, Varik  A. Kitzberg, "Rätsep Õhk",

esietendus Eesti Draamateatris 1991 

Näitleja B  B. Schaeffer, "Proovid",

esietendus Eesti Draamateatris 1991 

Doktor Maaten H. Raudsepp, "Salongis ja kongis",

esietendus Vanalinnastuudios 1990 

Covielle  Molière, "Kodanlasest aadlimees"
Moliere, esietendus Eesti Draamateatris 1990 

Kiievi seminari rektor  N. Gogol, "Südaöö",
esietendus Eesti Draamateatris 1990 

O'Hara  J. Kesselring, "Hapu vein ja sinihape",
esietendus Vanalinnastuudios 1988

Baloun  B. Brecht, "Shvejk Teises Maailmasõjas",
esietendus Vanalinnastuudios 1985 

Rodolfo  E. De Filippo, "Silinder",
esietendus Vanalinnastuudios 1985 

Shpekin  N. Gogol, "Revident",
esietendus Vanalinnastuudios 1985

Ametnik  T. Kall, "Lõunavaheaeg",
esietendus Vanalinnastuudios 1984

Tumm  J. Patrick, "Grupipilt",
e
sietendus Vanalinnastuudios 1983

Kunstnik  Zlotnikov, "Naiskond",
esietendus Vanalinnastuudios 1982 

Johannes  E. Vetemaa, "Ikka veel Püha Susanna",
e
sietendus Vanalinnastuudios 1982

Möbius F. Dürrenmatt, "Füüsikud"

esietendus Vanalinnastuudios 1981

Andres – G. Büchner, "Woyzeck"
esietendus Ugalas 1980


Olulisemad tööd väljaspool Linnateatrit

Mänginud filmides:  "Metskannikesed" 1980, "Kõrbekuu" 1999, "Ferdinand" 2002, "Agent Sinikael" 2002, "Fender Bender" 2003 jt.

Mänginud telelavastustes: "Rudolf ja Irma" 1985, "Pildikesi Paunverest" 1986, "Viimane suvi" 1987

Mänginud seriaalides: seriaalides "Õnne 13" (alates 1993), "Tuli sinu käes" 1996, "Tuulepealne maa" (ETV, 2008) jt, kuuldemängudes näit "Ekke Moor" 2002. 

Plaadile lugenud:  "Ramilda-Rimalda" (P.-E. Rummo kompositsioon Tammsaare teoste ainetel, 2004). 

Lavastanud:  Tõnu Õnnepalu näidendi "Vennas" Eesti Draamateatris, 2014; Jaan Kruusvalli näidendi "Tasandikkude helinad" Saueaugu Teatritalus, 2011.

Preemiad

Teatriühingu aastapreemia (Bruno – "Suurepärane sarvekandja", Noorsooteatris) 1977

Ants Lauteri nimeline preemia, 1984 

Suure Vankri auhind, 1996 

Väike Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia parimale meeskõrvalosatäitjale (Ärni "Rehepapp" ja "Rehepapp ja näärisokk", Mees/kelner "Siinseal", rätsep Taar "Tagasi Vargamäel") 2001

Väike Ants, Eesti Draamateatri kolleegipreemia parimale meeskõrvalosatäitjale (härra Braddock "Elluastuja", Sass "Eesti matus" ja "Kolm korda üle õla") 2002 

Valgetähe IV klassi orden 2004 

Eesti Teatrikriitikute Ühenduse "Hea Teatri Auhind" 2004 

Eesti Kultuurkapitali aastapreemia 2005 ("Külmetava kunstniku portree") 

Helmi Tohvelmani nimeline preemia, 2006